Телеканал новин «24» дивляться в усіх областях України та в Криму. В Івано-Франківську на цьому каналі місцеві новини виходять з 2007 року у 20‑хвилинних інформаційних блоках. Туди журналісти вміщають: останні події громадського та політичного життя Прикарпаття, новини економіки, спорту, шоу-бізнесу, культури, курси валют і погоду. В Івано-Франківській області телеканал новин «24» переглядають як із допомогою звичайної телевізійної антени, так і через кабельне ТБ («Дискавері», «Сіріус»). Що пропонує «24 канал» прикарпатцям, розповідає головний редактор івано-франківського регіонального відділення Лариса Фреїшин.
– Ларисо, на якого глядача ви орієнтуєтесь?
– Телеканал новин «24» – це перший український цілодобовий новинний канал. Його місія – об’єктивна та незаангажована подача новин та цікавої, корисної глядачеві інформації. Канал орієнтований на людей з вищою освітою, топ-менеджмент і керівників середньої ланки, активних, амбітних ділових людей віком від 21 року. Я завжди говорю, що ми є інформаційною агенцією, тому що не маємо своєї студії, а робимо нарізку подій. Ми намагаємося, щоб через нас проходили усі головні новини, які відбуваються у місті. Тобто діяльність влади, підприємців, податкової, комунальників. Зрештою, висвітлюємо все, що цікавить людей.
– Скільки сюжетів показуєте на день?
– Щоденно приблизно шість сюжетів. Тобто кожен журналіст – нас є троє – робить два сюжети. Крім того, в нас є рубрики «культура», «спорт» та «бізнес-новини». До речі, рубрикою «культура» ми суттєво відрізняємося від інших. У нас вона щоденна. І навіть якщо немає подієвої інформації, то журналіст все одно готує якусь тему. Приємно, що глядачі неодноразово дякували за цю рубрику, адже більше такого ніде немає.
– Чи не важко робити щоденні рубрики? Подій завжди вистачає?
– У нас є люди, які займаються спеціально культурою чи спортом. Вони намагаються бути в центрі цих подій і вже на свій розсуд обирають найцікавіше для глядачів: мусять знати рейтинги митців, з якими спілкуються, за чим і відзначають, яку інформацію подавати в той чи інший день. Переважно ми ходимо на всі культурні заходи. Буває, що «в культуру» даємо по дві-три інформації.
– А зі спортивною інформацією як відбувається?
– Є великі команди, які представляють наше місто чи область по Україні. Наприклад, «Говерла», «Прикарпаття» чи «Ураган». Їх у нас значно більше, ніж інших: ми знімаємо їхні матчі, робимо нарізку, даємо анонси.
– Розкажіть про побудову сюжету.
– Орієнтуємося на формат всеукраїнського 24 каналу. Тому в нас доволі зрідка бувають життєві історії і приватні проблеми людей. Натомість більше показуємо життя самого міста. Як правило, багато та про різне. У нас немає довгих трихвилинних сюжетів, як на інших каналах – з купою синхронів людей та всебічних точок зору. Ми показуємо загальну інформацію: прес-конференції, підняття комунальних тарифів, прибирання міста. Керуємось сталим форматом – півтори хвилини, через цю тривалість часу не переходимо. Бо це формат 24 кварталу – коротко і змістовно. Буває, що вкраплюємо в новини всеукраїнську інформацію, на кшталт подорожчання цін на цукор чи бензин.
– То вам вистачає 20 хвилин, аби показати життя міста за день?
– Звісно, що для нас це дуже мало, тому доводиться обирати, що покажемо сьогодні, а що завтра. Подієву інформацію даємо того ж дня, коли вона відбулася, а теми, які є виключно нашими, можемо перенести й на наступний день. У місті й так тільки зрідка є дні, коли інформації забагато.
– Хто визначає, що йде сьогодні, а що завтра?
– У нас командна робота. Як правило, ми звечора плануємо, хто і що робитиме завтра. Якщо планових подій немає, то вранці кожен журналіст має прийти із власною темою. Після визначення теми ми обговорюємо, з ким краще про неї поговорити. Тобто це спільна робота нас усіх.
– Як журналісти працюють з операторами?
– Злагоджено, однак керує все‑таки журналіст. Оператори в нас багатопрофільні. Мається на увазі, що вони не лише знімають, але й монтують та титрують.
– В Україні побутує думка, що люди ще не «доросли» до новинного каналу. Бо комусь хочеться ток-шоу, а комусь телесеріалу. Думаєте, 24 канал у нас приживеться надовго?
– Взагалі‑то, це питання до нашого директора. Але, на мою думку, цей канал надовго. Наразі ми є прибутковими і «окуповуємо» себе. Тому що немає багато затрат – відсутня студія, ведучий, є тільки нарізка сюжетів. У нас є тільки три журналісти та три оператори. Ми шестеро робимо все. Тим більше, що канал рейтинговий, а розцінки – оптимальні.
Comments are closed.