Нам з вами пощастило, бо ми живемо у грибному краї. У краї, де місцеві настільки розбещені дарами природи, що крім білих грибів ніяких інших вони не збирають. Вони — це гуцули, ті, що живуть вище нас. А ми збираємо та ще й готуємо з тих «інших» грибів море усіляких смакот.
Варимо, смажимо, солимо, маринуємо і навіть деякі з них їмо сирими. Але ще окремі групи грибів використовують у промисловій галузі біотехнологій і медицині для виробництва антибіотиків і цілої групи ліків.
Це може здатися неймовірним, але гриби оточують нас з усіх боків. Вони довкола, всередині нас, і скрізь, де тільки можна собі уявити. Крім користі, в деяких випадках вони несуть зло і небезпеку. Це чудо природи не належить ані до рослин, ані до тварин, гриби — окрема ланка у живому світі планети. І в них, як і в американського спецназу, один девіз: «На воді, на землі і в небі».
Приємно визнати, що наші карпатські гриби реально є найбезпечнішими та найчистішими в Україні. Ми експортуємо білі гриби у Європу. Я на власні очі бачив у італійському супермаркеті свіжоморожені гриби, де на пакеті писало «Karpatian Fungi Bianko» — Карпатські білі гриби.
Сьогодні поговоримо про печериці або про штучно вирощених їхніх французьких братів — шампіньйони. Печериці я колись збирав у бабусі в саду і на пасовиську, де влітку пас бабусину корову. В кращому випадку ми їх підсмажували на патичку над вогнищем, а деколи їли просто сирими, тільки обчистивши шкірку та посоливши. У печерицях виявлена ціла гама натуральних антибіотиків, тому, можливо, їсти їх сирими навіть корисніше.
Натомість, хочу вас застерегти, що печериця дуже схожа на два сильно отруйні гриби — печерицю рудіючу та білу поганку. Вони для людини смертельно небезпечні. Тому, краще купуйте шампіньйони в магазині та смакуйте їх цілий рік на здоров’я, бо натуральна печериця росте лише з червня по жовтень.
Для початку спробуємо приготувати салатик із сирими шампіньйонами. Беремо 300 г капусти (немає значення, чи білокачанної, чи пекінської), подрібнюємо листи смужечками у 1,5 см і, трошки підсоливши, добре мнемо її руками, щоб вона пустила сочок і зм’якла. Дрібно січемо цибулю та витискаємо до неї сік з половини лимона, накриваємо кришкою й маринуємо. Поки капуста м’якне, а цибулька маринується, відварюємо щось таке, що нагадує море та їм же пахне: мідії, щупальці восьминогів, тушки кальмарів, на крайній випадок — просто крабові палички. Все, що в нас є, висипаємо у велику миску та перемішуємо, поливаючи соєвим грибним соусом.
Тепер беремо заздалегідь зварені на твердо три яйця, чистимо та дрібнимо їх як заманеться та висипаємо до салату. Туди ж відправляємо і шампіньйони, від яких ми вже відломили ніжку (бо для салату вона буде надто жорсткою). Наші шампіньйони ми порізали на півсантиметрові смужки в одному напрямку, щоб у розрізі будо видно всю красу шапочки. Знову включаємо «ручний міксер» — перемішуємо та заправляємо салат тим, що забажає душа. Я особисто використовую майонез або оливкову олію. А коли заправляю олійкою, то до неї намагаюся хлюпнути трошки сухого білого винця…
Аби приготувати салат із сирими шампіньйонами, нам потрібні:
• капуста — 300 г
• цибуля — 1 шт. (середня),
• лимон — половинка,
• мідії — 200 г (або крабові палички 6-8 шт.),
• яйця — 3 шт.,
• шампіньйони — 10 шт.,
• соєвий соус — 50 г,
• олійка — 50 г (або майонез — 75 г),
• сіль, перець до смаку,
• біле вино (якщо є бажання).
Я впевнений, що цей салат вам сподобається, бо так їдять шампіньйони у половині світу, а так багато людей одразу не можуть помилятися. Це смачно й корисно.
А наступним вашим сміливим кроком буде поїдання сирого шампіньйону без салату. Як? Дуже просто. Відламуємо ніжку, чистимо шкірочку, на місце відламаної ніжки даємо трошки солі чи майонезу. Заплющуємо очі та отримуємо насолоду й новизну смаку. Враження буде незабутнім.
Смачного!
Comments are closed.