Люди

Звички, через які псується зір

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Відсоток проблем з очима через генетичні передумови значний. Проте спосіб життя, режим дня та звички також можуть стати запорукою здоров’я або причиною хвороб. Щоб уникнути небажаних станів, варто не тільки регулярно відвідувати офтальмолога, але й переглянути своє повсякдення.

Звички, через які псується зір

Розвіємо кілька міфів

Звично вважати, що проблеми із зором насамперед провокують гаджети, погане освітлення та спадковість. Якщо генетика може спричинити хвороби та неприємні стани, то демонізація досягнень сучасної технологічної сфери зайва.

Найпоширеніший міф щодо зору стосується згубного впливу на зір тривалої роботи за комп’ютером, перегляду телепередач та користування смартфоном. Проте сучасні дослідження спростовують це: вони можуть спричиняти короткочасні незручності, але не провокують серйозні проблеми. Сухість, почервоніння та різь в очах — симптоми так званого комп’ютерного зорового синдрому, що знайомий приблизно 60 млн осіб на планеті.

Те ж стосується освітлення: згубного впливу в тривалій перспективі його надлишок чи нестача не має. Якщо людині комфортно читати з ліхтариком, і це трапляється рідко, не варто панікувати. Достатньо відвідувати офтальмолога мінімум двічі на рік, щоб контролювати стан очей.

Звички, що справді псують зір

Ігнорування незначних симптомів може призвести до серйозних проблем з очима. Вони бувають вродженими або набутими. Усунути деякі допомагають медикаменти чи лазерна корекція зору, а дещо потребує радикальнішого втручання. Окрім генетичних чинників, причиною цих погіршень можуть бути:

  1. Нехтування режимом. Це стосується недотримання чергування роботи та відпочинку, достатньої кількості сну, збалансованого харчування та нестачі свіжого повітря.
  2. Зловживання алкоголем та тютюнопаління. Вони погіршують стан сітківки та судин, тому в перспективі стають причиною важких хвороб.
  3. Неузгоджене з лікарем використання крапель, що полегшують напруження зору. Самолікування вкрай небезпечне, тому такі препарати треба купувати та застосовувати тільки під наглядом.
  4. Забудькуватість у сонячні дні. Йдеться про захисні окуляри — їх придумали не для стилю, а щоб уберегти очі від шкідливого проміння.
  5. Відсутність перемикання зорової уваги під час роботи з документами й гаджетами, створення хендмейд-виробів і читання.

Мінімізувавши ці чинники, можна покращити загальний стан організму і зберегти зір ясним та чітким якомога довше.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.