Люди Світ

Зустріч Міхальця та Чайковського не владнала конфлікт між патрульними Франківська і бійцями АТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учасник АТО Іван Чайковський, який звинувачує очільника франківської патрульної поліції Дмитра Міхальця у побитті, каже, що правила дорожнього руху не порушував і добу чекав на вибачення полісмена. Міхалець вважає, що патрульні виконували свою роботу, а рукоприкладства не було.

14285494_861374517327432_268243805_o

У п’ятницю, 9 вересня, відбулася прес-конференція учасників АТО та патрульної поліції. Під час зустрічі полісмени та бійці заслухали версію подій Івана Чайковського та Дмитра Міхальця.

Як розповів Іван Чайковський, у понеділок, 5 вересня, на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську він залишив автівку поблизу будівлі Пенсійного фонду. Каже, припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Коли вийшов з будівлі, до нього підійшли патрульні. Попросили документи, розповіли, що порушив правила паркування. Чоловік каже, представився інвалідом АТО і просив патрульних не складати на нього постанову, відпустити його.

14273296_861374507327433_1604697043_o

«Я просив патрульних не складати на мене протокол. Сказав їм, я вас дуже прошу, хлопці, відпустіть», – каже Чайковський.

За словами Чайковського, патрульні відійшли порадились, однак все ж вирішили постанову складати. Каже, це його розлютило.

«Я сів в свою машину. Я не заперечую, може в машині ображав їх. Я був знервований», – розповідає Чайковський.

Далі чоловіка попросили здати тест на драгері. Результат був негативним. Отримавши протокол Чайковський поїхав додому. Вже наступного дня, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали в документи не той знак. Це обурило його і він поїхав до патрульної поліції. Каже, в коридорі зустрів Дмитра Міхальця, привітався та домовився про зустріч. Після кількох хвилин чекання під кабінетом Міхальця, Чайковський таки потрапив на зустріч.

«В кабінеті був Міхалець, юрист і замкомбата, – розповідає Чайковський, – почали розказувати, що я тікав з місця події, що я не надавав документи. Мене це розлютило. Я кинув посвідчення на стіл перед собою і сказав, що вони не поважають учасників бойових дій».

На цих словах, за свідченнями Чайковського, Міхалець вхопив його за руку і потягнув та кинув до землі. Після допоміг зібрати документи і вийти з кабінету.

«Я чекав майже сутку, щоб Міхальцю пройшли нерви. Чекав, щоб він вибачився», – каже Чайковський.

Натомість Дмитро Міхалець каже, що фізичної сили до Чайковського не застосовував.

«Я його взяв за руку. Рукоприкладства не було, фізичної сили не прикладав. Щоб заспокоїти громадянина я вчинив такі дії – взяв за руку», – каже полісмен.

За словами очільника поліції, чоловік поводив себе дуже емоційно.

«Посвідчення кинув в мене. Я попросив покинути мій кабінет. Реакції не було, – розповідає Міхалець. – Я встав, відкрив двері і повторив прохання. Реакції нуль. Я сказав, що або ви покидаєте кабінет самостійно, або ми вас виведемо. Він сказав, що вийде сам».

“Йому було сказано, що не потрібно спекулювати своїм становищем, – додає Міхалець. – Йому було сказано, що перед законом всі рівні”.

За словами Міхальця, Чайковського до землі не кидали. В свою чергу юрист Олексій Драпак, якого попросили дати оцінку ситуації розповідає, що за правилами дорожнього руху дорожня розмітка має переваги над знаками. Також розповів, що факт взяття за руку можна вважати застосуванням фізичної сили, особливо, якщо мова йде про людину з інвалідністю.

На захист Міхальця виступив патрульний, юрист, боєць полку “Азов” Сергій Янчук.

“Вибачте. Я просто слухаю цю маніпуляцію і я розриваюсь. Це мій побратим, а це мій керівник, яких я дуже поважаю, бо бачу їхню роботу. Але я зараз я бачу тут явну маніпуляцію. Я дуже сильно сумніваюсь, що там мало місце побиття”, – каже боєць.

В кінцевому результаті учасники конфлікту дійшли висновку, що ситуація виникла через емоційність і домовились потиснути руки. Однак, каже Міхалець, вини за собою не відчуває.

“Не справа в синяках. Я багато більше перебув. Я людині завжди подам руку, якщо вона визнає свою вину”, – каже Чайковський.

“В даному випадку, я вжив заходів, щоб завершити емоційну ситуацію. Я з повагою ставлюся до бійців АТО. Мені неприємно бачити, коли цим статусом хочуть маніпулювати. Як людині, мені прикро, зо я допустив таку ситуацію як керівник. Але хочу наголосити, що ініціатором цієї ситуації був не я. Мені дуже прикро, що така ситуація відбулася. Я зроблю висновки”, – каже Міхалець.

Попри це учасники конфлікту руки так і не потиснули. Свою оцінку діям Міхальця дасть прокуратура, а зустріч завершилася на високих тонах.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.