Люди

«Живі скульптури» з Франківська за кордоном нагастролювали 2700 євро для ЗСУ (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вони без слів розповідають світові про Україну і тримають свій, культурний фронт. «Живі скульптури» з Івано-Франківська справляють фурор за кордоном та збирають кошти на підтримку армії.

Днями актори Мім театру «IF» повернулися із Люксембургу, де дивували глядача яскравим перформансом «Крізь віки», йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Воєвода часів Київської Русі, козак, січовий стрілець і сучасний військовий. Долаючи століття за допомогою мистецтва, вони доносять іноземцям важливий меседж: у нас відбувається війна, і це болить кожному українцю.

Перед тим франківські міми вже побували у Бельгії. Там вони стали хедлайнерами масштабного фестивалю. І з перших секунд публіка зустрічала їх із захопленням.

Читайте також: Пантоміма як «зброя». Живі скульптури з Франківська виступили у Бельгії та передали на ЗСУ 1500 євро 

Така мова для них зрозуміла, – каже співкерівник Мім-театру «IF» Артур Гулько. – Коли ти приїжджаєш, показуєш живу скульптуру чи якусь композицію живих скульптур, то вони дивляться. Вони бачать, звідки приїхали, бачать хорошої якості дійство, костюми, і розуміють: класно, круті. Починають більше розпитувати, передається інформація. Цим самим вони розуміють, що це ж окрема нація, яка виникла ще ого-го.

Та ще важливіші такі дійства для самих українців, які після 24 лютого вимушено виїхали за кордон. Дорослі без вагань долучалися до збору коштів, а діти приносили малюнки для військових і просили акторів передати на фронт.

Читайте: Туди допомога, а звідти – люди. Як франківець Тарас Стрілецький рятує від війни (ФОТО)

Крім батьків, які принесли кошти, діти нам давали малюночки й просили передати військовим на передову, – говорить співкерівник Мім-театру «IF» Андрій Кирильчук. – І в нас є ще такі мотанки – теж ручні роботи. Кожна мотанка має в собі побажання – я не знаю, що там. Це особисто потрапить до воїна, як оберіг.

Втім, не лише фінансова підтримка армії, а й посилення позицій України на культурній мапі світу – таку місію взяли на себе актори, виступаючи перед іноземною публікою.

Це все в головах і ми воюємо за ці голови, – додає Курильчук. – Кожен перформанс ми хочемо максимально зробити якісно, щоб ще одна людина закохалася в українське, ще одна людина, яка подивилась і сказала: о, в хлопців є рівень. Тобто це щось вартісне.

Під час закордонних гастролей актори вже зібрали понад 2700 євро. Їх передали волонтерам на закупівлю автомобілів

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.