Нагода відчути себе справжніми репортерами. Журналісти Каналу 402 провели дводенний тренінг для учнів Дубовецького ліцею.
На заняттях діти дізналися про основи журналістики, навчилися правильно знімати та монтувати. Знання були корисними, кажуть учасники, тепер будуть уважно дивитися новинні сюжети, йдеться у відео Канал 402, пише Репортер.
Навчання проходило у межах ініціативи «Decide Winter clubs. Ми вдома – в Україні». Швейцарсько-українського проєкту «Decide». У тренінгу взяли участь 55 дітей різного віку.
Аліна Бурковецька учениця 10 класу ліцею вже замислювалася про професію журналіста раніше і має досвід написання статей, але в телевізійній сфері спробувала себе вперше.
Я спробувала себе в ролі журналіста, ми почали записувати сюжет про творчий куток, – розказує школярка. – Цікаво було про постановку кадру, нам про це багато розповідали.
Троянда з Бахмута. Або як військові перетворюють уламки війни в ефектні вироби
Перший день тренінгу був присвячений здебільшого теорії. Наступного дня, користуючись знаннями, які отримали, учні взялися до зйомки власних сюжетів.
Вони брали інтерв’ю у викладачів, шукали цікаві локації та вигадували стендапи. Такий досвід, вважає спеціаліст відділу освіти Дубовецької сільсьради Ольга Кудла, для дітей є дуже корисним.
Наші школярі мають можливість проводити час з гаджетами з користю, – говорить Ольга Кудла. – Якраз оці відеозйомки, тренінг, дадуть їм можливість ближче познайомитися з професією журналіста, дізнатися про те, що відбувається за кадром. І для підлітків це є чудове профорієнтаційне навчання, яке може мати вплив у подальшому на вибір професії.
Івано-Франківська область є регіоном-партнером проєкту. Дуже важливо аби в такий непростий для України час – діти продовжували навчатися та розвиватися, каже Дубовецький сільський голова Павло Андрусяк, адже саме за майбутнє нашої країни борються воїни ЗСУ.
Важливо те, що завдяки співпраці з проєктом Decide ми маємо ці зимові активності, – каже сільський голова. – У цей складний час, коли наші діти мають чим зайнятися і коли педагоги і фахівці профільні. Діти повинні відчувати, що життя в країні триває, що війна не зупинила це життя, зрештою і війна йде за те щоби наші діти мали майбутнє.
У межах проєкту тренінги проводяться в Івано-Франківській, Полтавській та Одеській областях. Загалом у них візьмуть участь понад 600 дітей. Окрім цього для учнів заплановане навчання з комп’ютерного програмування.
Comments are closed.