Кожному автолюбителю добре відомо, що таке затори на дорогах. Саме так, мова йде про ті ситуації, коли “ні пройти, ні проїхати”. Причини різні: починаючи від банальної ДТП, завершуючи пропускною здатністю даної ділянки дороги.
Представляємо вашій увазі ТОП-5 перехресть Івано-Франківська, на яких найчастіше трапляються затори, за версією сайту ВЕЖА.
Детальніше ознайомитись з правилами дорожнього руху можна ТУТ, а інформацію про дорожні знаки можна знайти ТУТ.
ПЕРЕХРЕСТЯ “НАБЕРЕЖНА-НАДРІЧНА-ГАЛИЦЬКА”
Особливість даної ділянки полягає в тому, що частина дороги проходить під мостом. Розглянемо все на простій схемі.
Варто відзначити, що вулиці Набережна (H 09) та Надрічна (H 18) – автомобільні шляхи національного значення. В “народі” ці дороги називають об’їзною. А це в свою чергу означає, що потік транспорту на них досить великий.
Крім того, міст на Пасічну – єдиний міст щоб виїхати із Франківська в бік Стрия. Конкретно назвати “слабке місце” даної розвилки важко. З одного боку маємо кільце, яке є головним. Тобто всі авто, які прямують по вулиці Набережна і хочуть заїхати на міст повинні пропустити транспорт, який рухається з боку Надрічної в бік того ж таки мосту. В години пік (для даної ділянки це приблизно 9:00-10:00 ранку та 17:00-19:00 вечора) затор на Набережній може доходити до ІФНТУНГ. Весь цей затор ускладнює проїзд також тим, хто хоче повернути на Набережну з моста. А про тих, хто з моста хоче проїхати на Надрічну годі й казати. Частоту ДТП на мості взагалі не беремо до уваги. Заручниками такої ситуації стають і ті водії, які мають намір повернути з Набережної в бік центру міста.
ПЕРЕХРЕСТЯ “ГАЛИЦЬКА-ВАСИЛІЯНОК-ПІВНІЧНИЙ БУЛЬВАР”
Дана ділянка дороги не така проста, як здаєтсья на перший погляд. Незважаючи на наявність світлофора, тут часто трапляються затори.
Перш ніж розглядати це перехрестя, варто розповісти про деякі технічні моменти. Переключення світлофора відбувається кожні 30 секунд. Світлофор на даному перехресті має додаткову стрілку повороту вліво. Тобто, щоб повернути на вулицю Василіянок вам потрібно зайняти лівий ряд і чекати щонайменше хвилину.
Тепер змоделюємо ситуацію: вам потрібно з Пасічної проїхати, скажімо, до вокзалу чи готелю “Надія”. Зважаючи на планування міста, 90% транспорту їдуть саме цим маршрутом. Додається також фактор повороту, тобто максимальна швидкість транспортного потоку невелика і “пролетіти” перехрестя при зеленому сигналі світлофора навіть на швидкості 40 км/год фізично неможливо (будьмо реалістами: міські дороги – це не траса для раллі). Враховуючи це, майже кожен ранок на дані ділянці утворюється затор з бажаючих проїхати на вул. Василіянок, довжина якого може сягати перехрестя “Галицька-Довга”, а подекуди – до моста на Пасічну. Найчастіше таке явище спостерігається близько 8:00-10:00 понеділка. У вечірній час п’ятниці ситуація навпаки – затор утворюється з боку вулиці Василіянок. У випадках, коли світлофор не працює з технічних причин, ситуація погіршується, оскільки водії змушені прорускати всі транспортні засоби, які рухаютсья вул. Галицькою. (п. 16.13)
ПЕРЕХРЕСТЯ “ВОВЧИНЕЦЬКА-САГАЙДАЧНОГО-МИРУ”
Тут мова йде не про вулицю Привокзальну і залізнодорожню естакаду. Хоча, перехрестя “Вовчинецька-Привозальна” також можна віднести до проблемних, яке не позбавилось цього статусу навіть після встановлення ньому кільця.
Проблема перехрестя “Вовчинецька-Сагайдачного-Миру” полягає в іншому: на даному перехресті встановлений звичайний світлофор. Він не оснащений жодними додатковими стрілками поворотів. Основний потік транспорту на даній ділянці дороги надходить з вул. Миру та вул. Хоткевича і в більшості направлений в бік вокзалу або на початок Вовчинецької.
За правилами дорожнього руху (тут п. 16.6) водії, які хочуть проїхати в бік вокзалу, повинні пропустити всі зустрічні транспортні засоби, що надходять з вул. Сагайдачного. Врахуємо вже відомий фактор – світлофор переключається кожних 30 сек. При щільному транспортному потоці водії вимушені пропускати автівки, які їдуть на зустріч. Відтак за цей час перехрестя встигає проїхати 3-4 авто. Додамо до цього ще й зупинку, яка розташована неподалік світлофора, недобросовісних водіїв, які їдуть по Вовчинецькій збоку естакади, габарити автобусів, що курсують даним маршрутом та інші несприятливі фактори – отримуємо затор.
ПЕРЕХРЕСТЯ “НЕЗАЛЕЖНОСТІ-ІВАСЮКА-ТИСМЕНИЦЬКА”
Варто зазначити, що вул. Івасюка та вул. Тисменицька – автомобільні шляхи національного значення. Як і в попередньому випадку, на даному перехресті встановлено світлофор.
Проте на відміну від попереднього випадку, проблема тут в кількості транспорту. H18 – об’їзна дорога. Тому проблемним дане перехрестя є для водіїв, які виїжджають з Івасюка на Тисменицьку. Як було сказано, світлофор перемикається кожні 30 секунд. Але, як і у випадку з перехрестям “Галицька-Василіянок-Північний бульвар”, тут є додаткова стрілка повороту наліво, яка розташована збоку Незалежності, щоб полегшити водіям проїзд на Івасюка. З боку Івасюка такої стрілки немає, та й зрештою не потрібно, так як транспортний потік з боку вулиці Микитинецької практично відсутній.
Затор утворюється з 2 причин: великий потік транспорту та кут повороту. Додаємо інтервал в 1 хвилину і фактор повороту, як у випадку з перехрестям “Галицька-Василіянок-Північний бульвар” (нагадаємо – кут повороту значно крутіший), і отримуємо пропускну здатність в 3-4 авто у кращому випадку. Незважаючи на наявність 2 полос для руху, вулиця Івасюка в даній ділянці досить вузька. При несприятливому збігу обставин (скажімо, габаритна вантажівка має намір повернути на Тисменицьку) проблемним перехрестя стає і для тих водіїв, які мають намір здійснювати рух в бік центру міста.
ПЕРЕХРЕСТЯ “ДОВГА-ПІВНІЧНИЙ БУЛЬВАР-БЕРЕГОВА”
Дане перехрестя не завжди потерпає від заторів. Але бувають випадки, коли виїхати на Довгу практично неможливо. Причина – вулиця Довга має тільки одну смугу для руху і є досить вузькою.
Додається ще наявність школи неподалік, безліч “лежачих поліцейських” та автобусні зупинки. Навіть банально, коли автобус робить зупинку то об’їхати його при щільному зустрічному потоці транспорту стає проблемою. На даному перехресті відсутній світлофор. Знову ж таки, для водіїв, які їдуть з вулиці Північний бульвар діє знак 2.1. та уже відомий п. 16.6. Сказати точний час, коли не варто їхати даним напрямком важко.
P.S: На завершення – невеличкий “лайфхак” як проїхати дане перехрестя максимально швидко.
Фото: Олександр Литвиненко.
Comments are closed.