Люди Світ Фото

Забудовник судиться з мешканцями Підгірянки-Відкритої. Вимагає морального відшкодування, а ще знести гаражі та статую Богородиці (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 7 серпня, у Івано-Франківському міському суді розпочався розгляд по суді цивільної справи, у якій ПП “Санліт-Захід” виступає проти дев’ятьох мешканців вулиць Відкритої та Марійки Підгірянки.

IMG_3422

Люди проти того, аби на місці їх гаражів на Відкритій звели багатоповерхівку. Навколо місця майбутньої будови зараз стоять приватні будинки. Тутешні мешканці ще у квітні влаштували живий щит, аби перешкодити зведенню паркана, викликали міліцію та скандалили із забудовником. Погрожували спалити спецтехніку – тільки щоб їхні гаражі не знесли. А ці будівлі, наголосили, стоять тут вже понад 50 років.

До теми. «Рейдерське» захоплення двору на Підгірянки у Франківську вивчатиме спеціальна комісія

Мешканці навколишніх будинків пояснили, що це будівництво перекриє їм проїзд до будинків, гаражів та туалетів (у будинках санвузлів немає). Більше того, вони певні, що забудовник запланував зробити тут ще й підземну парковку. Це представник ПП підтвердив і у суді.

IMG_3419

Представник забудовника заявляє у суді, що мешканці Відкритої-Підгірянок “перешкоджають ПП “Санліт-Захід” у користуванні земельною ділянкою для проведення інженерно-геологічних розшукувань та огородженні території”. Йдеться про конфлікти між забудовником та мешканцями, які стались 27 січня, 9 лютого та 30 квітня цього року.

До теми. “Забивайте кіл у мене, а паркан ставити не дозволю”, – мешканці вулиць Підгірянки-Відкритої проти забудовника (ФОТО, ВІДЕО)

Забудовник у суді вимагає морального відшкодування за судові витрати по розгляду справи, а також гроші, виплачені охоронній фірмі – через погрози мешканців, пояснив адвокат, забудовник “змушений був найняти охорону для своїх працівників, бо вони мали намір підпалити спецтехніку”.

На сьогоднішньому засіданні суд розглянув п’ять клопотань.

Перші два клопотання подав представник позивача – про виклик трьох свідків до суду (мешканці були проти, але суд задоволив клопотання) та про залучення до справи Івано-Франківської міської ради третьою стороною (відповідачі знову ж були проти).

IMG_3415

Представник позивача пояснив, що ПП “Санліт-Захід” є суборендарем, орендарем є компанія “Буд Інвест Ком”, а фактичним власником землі – міськрада. Окрім того прдставник позивача заявив, що мешканці вказаних вулиць не мають відповідної документації на встановлені гаражі, а тому ці споруди, каже, є самовільно збудованими. Позицію та роз’яснення представників ради, вважає захисник забудовника, вислухати у суді буде доречно.

“Власником цієї землі є міська рада. Суд погоджується долучити міськраду третьою особою без самостійних вимог”, – сказала суддя Мирослава Польська.

Також суд задоволив клопотання адвоката відповідача – щоб забудовник надав стороні відповідача проект землеустрою та технічну документацію щодо надання землі в суборенду.

Одна з відповідачів подала письмове клопотання про перенесення розгляду справи – мотивуючи це тим, що перебуває за межами Івано-Франківська. Суд відхилив клопотання та почав слухати пояснення представника позивача.

IMG_3414

Сьогодні представник сказав, що гаражі та статуя Богородиці, які встановили мешканці вулиць Відкритої-Підгірянки, були зведені без будь-яких дозвільних документів. Тому просить у суду “усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою, а статую – перенести в інше місце”.

Наступне засідання призначили на 10:20 годину 4 вересня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.