Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, що запроваджує кримінальну відповідальність за ухилення від мобілізації. Відповідний закон (№0922) підтримали 238 із 335 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі, передає УНІАН.
Даним законом внесені зміни до Кримінального кодексу України. Так, вводиться нова стаття 336-1, яка передбачає, що ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період (крім відбудовного періоду) чи у разі проведення цільової мобілізації карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Зазначимо, тему ухилення від мобілізації – і зокрема на заході України, – останнім часом активно висвітлювану не тільки російськими, а й українськими ЗМІ та гаряче обговорювану соціальних мережах, вирішила дослідити Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні. Побачене спостерігачі зафіксували в щодобовому звіті місії, призначеному ЗМІ та широкій громадськості.
У звіті повідомляється: “7 лютого члени Місії відвідали Тисів (за 85 км на захід від Івано-Франківська [Болехівський район]) для перевірки матеріалів ЗМІ про протести проти мобілізації. На в’їзді до Тисова члени місії бачили блокпост, що складений із шин, невеличкої грубки й українського прапора, але без людей, які забезпечували б його функціонування. У селі люди з групи, що складалася приблизно з 20-30 жителів обох статей і різного віку, сказали спостерігачам Місії, що протест проти мобілізації відбувався днем раніше, коли в село в супроводі поліції прибула делегація з військкомату Болехівського району, щоб вручити повістки в рамках четвертої хвилі мобілізації. Ці повістки були виписані 150 чоловікам у віці 30 років і вище. Через енергійний спротив місцевих селян ніхто з призваних так і не покинув цього села. Деякі з жителів, з якими спілкувалися спостерігачі ОБСЄ, скаржилися, що мобілізація, на їхнє переконання, торкнеться їхнього села набагато більше, ніж інших місць в Україні (150 осіб з-поміж 3000 жителів)”.
Як повідомлялося раніше, у навчальних центрах Збройних сил України розпочалася 26-денна професійна підготовка громадян, набраних у рамках мобілізації.
Нагадаємо, перша хвиля цьогорічної мобілізації до лав ЗСУ почалась 20 січня і триватиме 90 днів, мобілізації підлягає понад 60 тисяч осіб.
Загалом у 2015 році мобілізація проходитиме у три етапи і триватиме з січня по серпень. Другий етап розпочнеться орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап – з червня і також триватиме 60 днів.
Comments are closed.