Усі бійці АТО мають право на пільги. Держава забезпечила їх програмою соціального захисту: безкоштовне отримання ліків за рецептом лікаря, санаторно-курортне лікування, 75 % знижки на квартплату і послуги ЖКХ, а також на газ. Загалом учасники АТО мають право на 13 видів соціальних гарантій і пільг. Та, як виявилося, аби їх отримати, бійцям ще треба побігати.
Військовий 24 механізованої бригади франківець Руслан Мехін приїхав додому на ротацію. Це вже третя його відпустка. У травні буде рік, як хлопець служить на Сході. І от зараз, маючи трохи часу, вирішив дізнатися, що ж треба, аби отримати пільги на комуналку.
В управлінні соцзахисту Руслану сказали, що для оформлення пільг потрібна довідка з військової частини про те, що він є учасником АТО. Такої довідки у нього ще нема. Два тижні тому подав заявку в частину, чекає. Здається, одна-єдина довідка і вже маєш пільги. Та не все так просто. За словами Руслана, треба буде запастись терпінням і часом.
«Після того, як я до них прийду з довідкою, мені ще треба буде пройтись по всіх установах – в ЄРЦ, водоканал, газконтору – аби там зафіксували, що я є дійсно учасником АТО і маю право на пільги, – каже Мехін. – Хочеться, щоб усе було простіше, аби стільки часу не витрачалося. Аби було все централізовано, щоб можна було звернутись в одне вікно і вони всю інформацію зафіксували б і передали по різних інстанціях».
До того ж, в управлінні соцзахисту Руслану довелося вистояти у чималій черзі.
«Пенсіонерів дуже багато, теж вирішують питання зі своїми пільгами. Атмосфера у них там не дуже весела, хаос», – говорить боєць.
Тож куди звертатися учасникам АТО, аби спростити процедуру отримання пільг? Як відомо, днями у Франківську відкрився Єдиний інформаційний центр для учасників АТО та членів їх сімей. От і спитаємо…
«Ми зараз працюємо в тестовому режимі, намагаємося налагодити роботу, аби в майбутньому не виникало подібних проблем і питань, – кажуть у центрі. – Наразі приймаємо звернення та опрацьовуємо їх».
В Єдиному інформаційному центрі запевнили, що зараз якраз працюють над тим, щоб люди не бігати кабінетами, а відразу все отримували. Що це буде і як працюватиме, пояснити не готові, порадили зателефонувати через тиждень – мовляв, тоді інформації буде більше.
Відпустка у Руслана Мехіна тоді вже закінчиться, він знову поїде на схід. Тож, якщо нічого не зміниться, бігати кабінетами доведеться його батькам.
І тут виникає єдине запитання – чому повістку на захист Батьківщини дають прямо в руки, а потім треба стояти в черзі, аби отримати ніби ж елементарну подяку?
Comments are closed.