Люди

З початку повномасштабної війни Прикарпаття прихистило понад 150 тисяч ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За період з 24 лютого 2022 року Івано-Франківська область прийняла понад 150 тисяч ВПО. З них – майже 41 тисячу дітей, понад 17,5 тисяч пенсіонерів та понад 4 тисячі людей з інвалідністю.

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук на зустрічі міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» за участю представників уряду.

З початку повномасштабної війни Прикарпаття прихистило понад 150 тисяч ВПО

Також за цей час в області облаштували 90 шелтерів, в яких на сьогодні проживають близько три тисячі внутрішньо переміщених людей.

Цього навчального року в ліцеях області та закладах професійно-технічної освіти вчились близько 5000 дітей-переселенців. За підтримки міжнародних організацій їх вдалося забезпечити шкільним приладдям, компютерною технікою тощо. Крім того, на Прикарпаття перемістилися чотири заклади вищої освіти;

За  послугами служби зайнятості області звернулись понад 5000 ВПО, з них близько 3000 людей отримали статус безробітного. Працевлаштовані на Прикарпатті 895 людей. Це третє місце в рейтингу працевлаштування в Україні.

Читайте: Теплий дім. Як на Прикарпатті дають прихисток мешканцям дитбудинків, що рятуються від війни

Відповідно до урядової програми єРобота 20 внутрішньо переміщених людей отримали мікрогранти для створення або розвиток власного бізнесу;

У планах в ІФ ОВА:

  • завершення ремонтних робіт на 14 об’єктах задля покращення умов перебування;
  • відкриття додаткового шелтеру на 460 місць для довготривалого проживання ВПО, з числа членів сімей загиблих, людей з інвалідністю;
  • проєкт будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених людей;
  • створенням реабілітаційних центрів для дитячого та дорослого населення, яке постраждало від військових дій. Йдеться про Регіональний центр реабілітаційного лікування та ментального здоров’я, єдиний в Україні Центр спінальної травми, а також реабілітаційний центр «Діти війни».
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.