До відкриття Форуму видавців залишились лічені години, тож всі вже на «низькому старті». Традиційно перенасичена подіями програма відкриє двері для гостей 9-го і закриє 14-го вересня. Цього року головною темою буде «Культура vs. Пропаганда». З нововведень Форуму – тематичні майданчики, як-от «Чоловічий клуб», «Жіноча тема», «Історична правда», «Кулінарія». Як готується до події Франківськ і з чим збирається підкорювати Форум – пише Ufra.
Згідно з програмою Форуму, Івано-Франківськ представлятимуть видавництва «Медіасон», «Мантикора», «Лілея-НВ» і літературна агенція «Дискурсус», заснована в селі Брустури Косівського району. Серед прикарпатських авторів можна буде побачити Степана Процюка, Христину Козловську, Галину Петросаняк, Богдана Ославського, Василя Карп’юка, Юрія Андруховича, Володимира Єшкілєва та інших.
Однак видавництво «Медіасон» повідомило, що цього разу пропускає Форум через підготовку художніх книг Л. Раббарта, на якому спеціалізується. Видавництво «Мантикора» готується до презентації книги-фотоісторії Станиславова часів Першої світової війни «Велика війна у маленькому місті» та збірки оповідань «Дзеркало». Володимир Єшкілєв, один із засновників видавництва, також братиме участь у презентаціях серії «Добрих історій» харківського видавництва «Фоліо» та новинок фантастики від літературного об’єднання «Зоряна фортеця».
«Лілея-НВ» у 2015 року започаткувала дві серії книг – «Майстри української прози» та «Схід-Захід». У першій вийшли книжки класиків Василя Стефаника та Івана Франка та сучасників – Юрія Андруховича і Тараса Прохаська. «Схід-Захід» – це поєднання двох авторів різних жанрів, один зі Сходу, а один із Заходу України, але зі схожою тематикою. Вже вийшло дві такі книги: Тарас Прохасько «Всі його фільми» та Олег Коцарев «Плавні річки» і Сергій Жадан «Коли спаде спека» та Мірек Боднар «Бриколаж». «Ми чотири роки не брали участь у Форумі, тому цього року їдемо у розвідку, а наступного вже готуватимемо заходи», – коментують у видавництві.
Літературна агенція «Дискурсус» буде «віддуватись» цього року за всіх. Вона має новинки й організовує на Форумі дев’ять заходів за участю авторів та перекладачів. Відбудуться презентації таких книг, як «Крим по-українськи» (збірка текстів переможців конкурсу новели від «Газети по-українськи»), роман Олега Криштопи «Жах на вулиці в’язнів», роман Степана Процюка «Під крилами великої Матері», п’єси Павла Ар’є «Баба Пріся та інші герої», видані цього року. Дебютною буде подорожня проза Богдана Ославського «Льонтом. Дороги і люди».
Цей рік був багатим і на перекладну прозу від Івана Непокори (Том Стоппард, Мюріел Спарк, Семюел Беккет), перформативні читання якої відбудуться під його кураторством. Калуські поетки (Оленка Бараненко, Ірина Червінська), учасниці збірки «Нас. Троє», що вийшла цього року у ЛА «Дискурсус», візьмуть участь у читаннях Літературної школи.
«Дискурсус» виведе в світ і гарячі новинки. Це «Мовна шизофренія» Юрія Шевчука, «Послання любови» Андрея Шептицького та збірка інтерв’ю з Тарасом Прохаськом «Радість контакту».
Співзасновник ЛА «Дискурсус» письменник Василь Карп’юк також є учасником Форуму: «Цього року, на відміну від попередніх, я не ініціював жодного заходу. Проте, в кількох таки беру участь. Всі вони досить різні за змістом. Перший – презентація літературного путівника Україною «Їздець», де я один з авторів. Далі зовсім не літературна, а менеджерська дискусія «Фандрайзинг в літературних проектах». Третій захід важливий для мене не лише в літературному плані, а й людському – «Пісні – Лишезі!». Це присвята поету, який відійшов менше року тому, і якого ми дуже любимо. І остання презентація – це представлення моєї дитячої книжки «За руку з черепахою». І думається, нарешті я почуватимуся на Форумі органічно. Не буде невстигання й перечитування прочитаного кілька годин тому, а всього потрохи, і в міру».
На цьому активність франківців не завершується. Юрій Андрухович спільно із польським гуртом «Karbido» братимуть участь у заході Форуму, що найбільше інтригує – в «Довгій ночі поезії і музики» зі своїм театрально-джазовим перформансом в межах туру Україною на підтримку нового альбому «Atalas Estremo». «Наш «Atalas Estremo» абсолютно насичений громадянськими мотивами, політичною тематикою, але це все подається інакше – не в лоб, не прямолінійно», – ділиться інформацією про проект Андрухович.
Comments are closed.