Люди Спорт

Юні плавчині з Калуша здобули 5 нагород на молодіжному чемпіонаті України з плавання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
14-річна Яна Долаврук та 15-річна Анастасія Габльовська—юні плавчині з Калуша здобули п’ять нагород на молодіжному чемпіонаті України з плавання.

Змагання відбулися у Харкові. У змаганнях взяли участь 360 спортсменів з усієї України та Казахстану. Наші дівчата показали клас: Яна здобула три треті місця: на 400-метровій дистанції вільним стилем, в комплексному плаваннях та в естафеті 4 по 100 метрів кролем, пише Сабіна Ружицька для газети Експрес.

“Ці перемоги стали основним підґрунтям для отримання звання майстині спорту. Анастасія, яка є кандидаткою в майстрині спорту, виборола “золото” та “срібло” на дистанціях 50 метрів брасом. Дівчина виступала у юніорській та молодіжній категоріях”, – говорить Катерина Долаврук, майстриня спорту України та перша тренерка-викладачка чемпіонок з калуської дитячо-юнацької спортивної школи “Сокіл”.

Яна і Настя займаються плаванням з 2010 року, часто виступають на змаганнях та чемпіонатах, мають багато нагород. Зараз навчаються у спортивному інтернаті у місті Бровари Київської області. Вони наполегливо працюють і хочуть стати професійними плавчинями, здобути олімпійські медалі для України, а згодом працювати тренерками.

-Як відбувалися тренування чемпіонок?

-Вони тренуються двічі в день. Режим дня в них такий: прокидаються о06.30. Перше тренування починається о 07.30 і триває 2,5 години. З 10.30—навчання і о 15.00—тригодинне тренування. Окрім цього, дівчата щодня мають гімнастичну та ігрову підготовки. Після 18.00 вони ще годину роблять вправи на силу, витривалість, розтягування, відвідуються заняття з йоги, бігають і навіть грають у футбол. О 22.00—йдуть спати. Вільний час у них лише в неділю.

-Аби добре плавати, треба бути в чудовій фізичній формі, чи є в дівчат якась спеціальна дієта?

– У спортивному інтернаті в них збалансоване харчування, але надто жорсткого обмеження в їжі—немає. Їм щоправда не можна мучного, жирного, солоного, солодкого. Та, скажу, що шанси погладшати в них—нульові, бо на щоденних тренуваннях в них пропадають всі калорії. Улюбленими стравами дівчат є смажена на грилі риба і червоний борщ з м’ясом. Загалом дівчата у чудовій формі: Яна при зрості 173 сантиметри важить 53 кілограми, Настя заввишки 174 сантиметри і важить 58 кілограм.

– Які захоплення, окрім спорту в новоспечених чемпіонок?

-Яна та Настя учениці 8 і 9 класів, вони—ведучі багатьох концертів, вечорів, конкурсів. Яна вивчає англійську, польську та французьку мови, Настя грає у футбол. Обидві — вперті та цілеспрямовані, легко долають спортивні та життєві перешкоди.

-Чи є у юних плавчинь якісь спортивні “забобони”?

-Перед кожним виступом я показувала їм кулак (сміється). Ось такі “забобони”. А якщо серйозно, то психологічне налаштування спортсменів—дуже важливе. На кожному тренуванні треба підбадьорювати і хвалити спортсменів. Коли вони виступають невдало, не акцентувати на невдачах, бо це лише змагання, сьогодні у першості—суперниці, а на наступних змаганнях ті, хто пасли задніх,—трикратні чемпіони.

Фото з архіву Катерини Долаврук

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.