Цього разу «Репортер» відзначає голову громадської організації «Косівські волонтери» Юлію Таринську – за вічну небайдужість і невтомний креатив. У Косові та області Таринську добре знають через хороші справи. Юлія та її волонтери допомагають стареньким самотнім людям, дітям у сиротинцях, хворим, а також нужденним сім’ям.
Минулої неділі вона виклала на свою сторінку в соцмережі Facebook відео, в якому розказала про родину з Рожнева, що на Косівщині. Там є 10-річний хлопчик, хворий тато, який майже не ходить, старенька бабуся і мама, яка дуже сильно п’є. Також Юлія розказала про жахливі умови, в яких живе дитина.
За її словами, хлопчика цього року вже вилучили на три місяці в іншу родину, але потім повернули, хоч у сім’ї нічого не помінялось. У тому відео Юлія Таринська не шукає винних, ні на кого не нарікає, нікому не вказує, що треба робити. Просто в неї виникла ідея, як допомогти хлопчику, аби він лишився у своїй сім’ї, а для цього – врятувати від оковитої маму.
«Дитина любить маму, тата, бабусю, – наголошує Юлія. – Я пропоную цій мамі пробачити і врятувати її заради дитини. Алкоголіки теж люди, в яких є душа, але немає здоров’я. Є прекрасна дитинка, яка хоче мами… такої ніжної, справжньої, тверезої. Не ідеальної, а такої, як у всіх інших діток».
Отож Юлія попросила про збір коштів на ампулу, яку вшивають алкозалежним. Ампула діє п’ять років, коштує 6000 грн. Крім того, потрібні додаткові гроші, аби прокапати маму п’ять днів і двічі з’їздити до Франківська. Майже за добу кошти були зібрані.
Юлія каже, що не дуже надіялася, а навпаки – чекала зворотньої реакції, негативних коментарів і закидів. Але наші люди виявилися добрішими, скинулися грошима, передали чисту постіль, подушки, посуд.
«У нас на цю маму – ціла програма, – захоплено ділиться планами Юлія. – У неї воші, клопи в хаті, все кишить. То ми домовились з санстанцією, що вони приїдуть. А ще будуть два перукарі. Вони оброблятимуть всю сім’ю від вошей. Люди також передали препарати, аби вичісувати, вони теж недешеві. Санстанція оброблятиме все приміщення. Подушки, ковдри й хідники ми повикидаємо, а натомість привеземо все чисте».
Маму хлопця повезуть на п’ять днів до Франківська прокапатися – аби повністю вивести з крові алкоголь, а потім вшити цю ампулу.
«Мама там хороша, – говорить Юлія. – Я патронатна вихователька, сьогодні відвозила дитину, яка жила в мене чотири місяці до її біологічного батька. Він не визнав батьківство. Там мама не дуже п’є, але їй на дитину наплювати. А в цієї мами є почуття. Дізнавалась про неї, що десь з Тернопільщини її батьки повмирали від алкоголю, брати, сестри – усі п’ють. Тобто, вона в тому виросла й нічого іншого не бачила. Не треба її судити, їй треба дати шанс. Ці шість тисяч гривень коштують дитинства, мами і сім’ї. Для дитини це цілий світ, а ми ці гроші зібрали за добу».
За словами Юлії, вона не вперше так рятує родини. Каже, що у неї сім випадків і результат є, бо люди справді не п’ють.
«Один чоловік не п’є вже вісім місяців. Вони це все дуже підраховують. – говорить Юлія. – Була одна жінка, в якої троє дітей. Усіх вилучили, а її позбавили материнських прав. Ми подали на апеляцію, тих дітей відвоювали, її прошили і вона вже півтора роки не п’є. Щаслива, чиста, працює».
Каже, у Франківську є шість приватних клінік, де роблять таку процедуру – вшивають ампулу. Немає болю, немає ломки, але людина алкоголь не переносить навіть на запах, бо відбувається сильна реакція – блювота, піднімається тиск.
Читайте: Дитина, яка вижила – людина тижня за версією “Репортера”
Але, за словами Юлії, подолавши одну проблему, вони стикаються з іншою. Таким людям важко жити тверезо, вони не звикли, не вміють і не знають, як тверезо вирішувати справи. Тому при костелі у Косові місцевий ксьондз Томаш Лабуш організував клуб анонімних алкоголіків. Волонтери помагатимуть і там.
Хоч кошти на лікування тої мами вже зібрані, але «Косівські волонтери» допомагають і іншим. Фінансова підтримка їм завжди потрібна, тож залишаємо номер картки Приватбанку:
5168 7427 1882 0842, отримувач – Юлія Таринська.
У призначенні до платежу обов’язково зазначайте – «Скринька добра».
Виглядає, що добрих людей таки значно більше, ніж іноді здається у тому вічному недолугому галасі. Тримаймося.
Comments are closed.