Люди

Як зберігати сексуальний потяг у шлюбі протягом довгих років: корисні рекомендації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 Регулярний пристрасний секс – часто лише мрія тих, хто перебуває в шлюбі багато років, адже багатьма дослідженнями доведено, що з часом якість сексуального життя у парі згасає.

Остаточної причини таких змін у стосунках немає, однак сексологи та психологи наполягають на деяких можливих факторах, які впливають на статевий потяг у шлюбі:

 • відсутність культури спілкування. Наприклад, невдоволена дружина говорить: «Мій чоловік мене не хоче. Та як він сміє!», вкладаючи у свої слова злість, надмірність, зухвальство. Чи захоче такий чоловік, позиція якого свідомо «знизу», налагоджувати діалог?
 • психологічний тиск. Висміювання чи образи під час сексу типу «Тебе лише на дві хвилини вистачає!» точно не запалять іскру кохання і сексуального бажання;
 • помста, образи в одного чи обох партнерів. Накопичення негативних емоцій має негативний вплив не тільки на самопочуття людини, але і на якість її інтимного життя. Доведено, що наявність образ значно зменшує сексуальний потяг і може стати причиною повної відмови від інтимних стосунків з партнером;
 • проблеми зі здоров’ям. Доволі частою причиною погіршення якості сексу у шлюбі виступає погіршення здоров’я одного із партнерів. Імпотенція або еректильна дисфункція – поширена проблема серед чоловіків середнього і похилого віку. За відсутності якісного лікування вона з часом лише наростає, провокуючи повне сексуальне безсилля. Сьогодні найнадійнішим та найменш радикальним способом лікування імпотенції вважається приймання спеціальних таблеток, що підвищують статевий потяг. Один із найбільш популярних препаратів цієї категорії – Віагра. Одну таблетку Віагри приймають за годину до сексу, запиваючи водою. Однієї таблетки вистачає на 4-5 годин сексуальних втіх без остраху за можливі проблеми з ерекцією;
 • ще одна можлива причина погіршення статевого потягу у шлюбі – наслідки приймання деяких медичних препаратів.

Що робити?

Алгоритм дій напряму залежить від причини виникнення проблеми. Але одне можна сказати точно – в цьому питанні не можна зволікати! Чекати, сподіваючись, що все само по собі пройде, тільки погіршить ситуацію. Чим раніше розпочати боротьбу з проблемою, тим швидше вона відступить.

Насамперед варто пам’ятати, що пристрасть і шалений секс не буде вічним. З часом стосунки стають спокійнішими й «рівнішими», виходячи на новий рівень. Проте не варто запускати проблему.

Як повернути колишню пристрасть:

 • позбавтесь від образ та претензій один до одного;
 • більше розмовляйте на інтимні теми, не соромтесь озвучити свої бажання і фантазії;
 • не тисніть на партнера, вимагаючи інтиму, коли він не хоче;
 • спробуйте щось нове (наприклад, секс у незвичному місці);
 • оптимізуйте режим роботи/відпочинку. Хронічна втома точно не сприятиме пристрасті під час сексу;
 • залишайте якусь «загадку» для свого партнера, не переходьте на занадто дружній і відкритий рівень стосунків;
 • виключіть проблеми зі здоров’ям.
На правах реклами
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні