Люди Соціум Статті

Як у Франківську “супергерої” допомагають сім’ям не побитись на карантині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано-Франківську запрацювала безкоштовна онлайн програма психологічного супроводу. Вона корисна для тих, хто втомився від карантину, відчуває, що атмосфера та стосунки з рідними погіршилися, а з хати виходити досі не можна.

Це підтримка й для людей, які перебувають у групі ризику, бояться, панікують, пише “Репортер“.

Життя продовжується

«Наш соціальний проєкт «Супергерої чотирьох стін» створений виключно на час карантину, – говорить співзасновниця платформи Zanovo.me Наталя Сениця. – Та й загалом, усі наші проєкти – на вирішення людських проблем в особистому житті, професійного самовигорання і т.д. Навіть наш девіз про це говорить: «Легко вирішуємо складні внутрішні питання». Разом із моєю колегою зі Львова Мартою Гараджею ми почали працювати над цією ідеєю у грудні 2019 року. А коли вже розпочалася метушня, і справа йшла до карантину, ми запустили проєкт».

Наталя Сениця

«Супергерої чотирьох стін» стартували 26 березня, тобто через 10 днів після введення карантину. За словами Наталі, всі інші проєкти на час карантину вони призупинили і працюють лише над цим.

«В команду, окрім нас з Мартою, входять ще психотерапевти Ольга Радчук, Любов Медведь і Катерина Чурсіна, – каже Наталя Сениця. – Ми всі добре розуміємо, що людям на карантині дуже важко, бо вони втратили звичний ритм життя. Та й ми також. Не у всіх, але в багатьох, усередині тривога, паніка. Ізоляція – це завжди стрес».

Проєкт запустили в Телеграмі, створили для нього окремий канал. За словами Наталі, згодом усі дописи планують перекинути на сайт платформи Zanovo.me.

Читайте: Недуги йдуть на карантин. Де шукати допомоги франківцям зі “звичайними” хворобами

До програми входять публікації про те, як поводитися на карантині, як виділяти для свого внутрішнього світу більше часу, чому не варто панікувати та як жити уже звич- ним життям. Публікації й тести з’являються у Телеграмі раз на 2-3 дні.

«Багато людей думали, і я також, що карантин – це час відпочити від роботи, метушні, а вийшло зовсім навпаки, – сміється Наталя Сениця. – Тож, окрім публікацій, ми ще створюємо різні опитування, анкети. Нам цікава думка людей. У п’ятницю відповідаємо на запитання. Наші психологи працюють добровільно, на безкоштовній основі. Тому вони чергуються, кожен з них читає лекції, пише й придумує публікації на ту чи іншу тему самостійно. Але, звісно, матеріали часто перегукуються між собою, бо все зводиться до одного – карантин».

За словами ініціаторки «Супергероїв», чату чи форуму в них немає. Вони з Мартою Гараджею не хотіли створювати для людей якихось труднощів, адже проєкт покликаний до взаєморозуміння між людьми, релаксації, внутрішнього спокою.

«Пройшло лише два тижні зі старту, а ми вже отримали як у Фейсбуці, так і в Телеграмі багато хороших відгуків, – хвалиться Сениця. – Одна жінка написала, що ми ледь не здійснили її мрію, коли запустили такого роду проєкт. Думаю, серед тих, хто слухає наші лекції, багато хто так вважає. Це надихає не зупинятися і допомагати людям психологічно до завершення карантину. По суті, всі, хто ізолювався й чемно сидить вдома, – переживають умовне горе від втрати звичного способу життя. Карантин, звісно, буде не вічний, а життя на цьому не спинилось – воно продовжується».

Час на себе

«Репортер» й собі вирішив підписатися на «Супергероїв чотирьох стін». Порелаксувати разом з людьми й не вмерти від нудьги, бо ж ми точно не панікуємо.

У Телеграмі на каналі проєкту справа дійшла майже до тисячі підписників – станом на понеділок, 6 квітня, їх було 862. Наступного дня, у вівторок – 943. Цифра росла на очах, активність також не мала. За словами Наталі Сениці, більший відсоток підписників активно переглядають і слухають матеріали.

До речі, усі подкасти треба слухати по черзі, бо вони перегукуються між собою і продовжують попередній. Після публікації аудіозаписів зазвичай є паузи, щоб люди могли поносити в голові нову інформацію, а психологи підго- тувати новий матеріал.

Також «супергерої» запустили бота, який дозволяє пройти тестування і «вимірювати стан» людини під час карантину. Тест складається із 22 запитань і семи стандартних відповідей на кшталт «завжди», «іноді», «ніколи» і т. д. «Репортер» сам пройшов тест і виявилося, що не все так погано, як може здатися – емоцій- не виснаження низького рівня.

Читайте також: Великодні секрети. Рецепти пасок від газдинь і з родинних архівів (ФОТО)

У черговому подкасті жіночий голос розповідає про стан людей на карантині. Напевно, тут кожен може впізнати себе – зранку встаємо, дратуємося від новин у стрічці, весь час хочемо їсти, а всі розмови зводяться до ситуації довкола коронавірусу в Україні та світі.

На основі подкастів періодично з’являються різні опитування. Наприклад, з ким ви залишились вдома на час карантину, як ставитесь до хвороби, чи відчуваєте дискомфорт від перебігу подій в країні тощо.

Також на каналі публікують поради – наприклад, як зробити вдома невелике, але справжнє свято. На подібних дописах понад 1500 переглядів. Інформація актуальна, потрібна, а більшості людей, звісно, вже набридло сидіти вдома, робити одні й ті ж дії.

Аби пробігти марафон, до нього треба готуватися й довго тренуватися. Так само і з карантином. Ми ж все одно зможемо успішно добігти до фінішу, правда?

Автор: Богдан Мисюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.