Мабуть, кожен із нас стикався з головним болем. Ані повноцінно працювати, ані відпочивати у такому стані неможливо – залишається лише чекати. Як позбутися головного болю? Питання неоднозначне. Якщо голова болить часто і сильно – потрібно звернутися до лікаря: можливо, причиною є підвищений артеріальний тиск, судинні ураження головного мозку, ЛОР-захворювання чи інші патології. І тут потрібно лікувати не «голову», а основне захворювання.
А ось зменшити біль «тут і зараз» допоможуть знеболювальні препарати.
Як вибрати таблетки від головного болю?
Болезаспокійливі препарати вибирають з огляду на ефективність та безпеку. Позбутися головного болю допоможуть:
- нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ);
- комбіновані препарати зі знеболювальною та спазмолітичною дією.
Приймати їх треба не завжди, а лише коли болить голова.
При мігрені добре допомагають препарати групи триптанів.
Ми підібрали Топ-5 найкращих засобів, які допоможуть швидко та ефективно позбутися нападу головного болю.
Топ-5 ліків від головного болю
Нурофен
Діюча речовина препарату, ібупрофен, є універсальним болезаспокійливим засобом. Нурофен ефективний для усунення нападів мігрені та головного болю напруги – а це і є найпоширеніші види головного болю.
Також препарат допомагає при застуді та захворюваннях ЛОР-органів – не лише для боротьби з лихоманкою та запаленням, але й для зменшення болю.
Призначають Нурофен по 200 або 400 мг за один прийом – залежно від симптомів. Якщо не допомогло, можна випити ще одну таблетку через 4-6 годин.
Солпадеїн Актив
Солпадеїн – препарат на основі парацетамолу. Діє парацетамол переважно на центральну нервову систему – те, що треба для боротьби з головним болем.
Додатково до складу входить кофеїн, який посилює болезаспокійливий ефект. Випускається Солпадеїн у двох формах – звичайні таблетки для прийому всередину та шипучі таблетки, які розчиняються у воді. Склад у них однаковий – вибирайте те, що зручніше пити.
Спазмалгон
Спазмалгон – це комбінований препарат, до його складу входять три діючі речовини. Метамізол натрію зменшує біль, а фенпівериній та пітофенон знімають спазми гладкої мускулатури.
Довго приймати Спазмалгон «від голови» не рекомендується, робити це краще лише іноді, одноразово – для усунення больового нападу. Достатньо прийняти 1 таблетку, ефект настає через 20-30 хвилин.
Німід
Для усунення нападів головного болю напруги, мігрені та навіть цервікогенного болю (вторинна форма, пов’язана з пошкодженням структур шиї) можна використовувати Німід. Це препарат на основі німесуліду – речовини зі знеболюючими та протизапальними властивостями. Його ефект аналогічний ефекту препаратів на основі ібупрофену. Однак буває так, що різним людям допомагають різні діючі речовини.
Від головного болю можна вибрати таблетки або саше (пакетики з порошком, який потрібно розводити теплою водою для прийому всередину). Ефект настає швидко, через 15-20 хвилин.
Налгезін
Ще один представник групи НПЗЗ, який допомагає усунути головний біль – Налгезін. Це препарат на основі напроксену, який має болезаспокійливу та протизапальну дію.
Випускається у двох дозуваннях – по 275 та 550 мг. Дія настає через 20-30 хвилин, можна випити 1 або 2 таблетки.
***
Ми розглянули найпопулярніші препарати від головного болю – у більшості випадків вони допомагають позбутися больових відчуттів. Але що робити, якщо таблетка прийнята, а біль не минув – пити ще одну? Ні, принцип «чим більше – тим краще» для таблеток від головного болю не працює! Справа в тому, що частий прийом знеболювальних препаратів може спровокувати напад так званого абузусного або медикаментозно-індукованого головного болю. Тому краще переглянути спосіб життя, видалити провокуючі фактори і звернутися до лікаря.
Лікарський досвід: якщо один препарат не допоміг, не слід для лікування цього ж нападу головного болю пробувати «все, що є в аптечці». Це не полегшить стан, а ось прийом кількох знеболювальних препаратів разом може призвести до передозування або отруєння.
У підготовці матеріалу взяла участь лікар-хірург Назія Анатоліївна Маюра
На правах промо
Comments are closed.