Люди

Як франківка Ірина Онуфрак їздить з мобільним стоматкабінетом на передову та лікує бійців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Стоматологиня з Івано-Франківська Ірина Онуфрак їздить у зону бойових дій з мобільним стоматкабінетом.

Там лікує бійців 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ з Івано-Франківщини, які дислокуються на Запоріжжі. Про допомогу воїнам Ірина Онуфрак розповіла кореспондентці Суспільного.

Онуфрак

Стоматологиня наразі готує своє робоче місце до другого виїзду в зону бойових дій. Мобільний стоматкабінет їй надала італійська Асоціація “Україна – Сардинія заради миру”. Налагодити співпрацю допомогла медична служба 102 окремої бригади Сил тероборони ЗСУ та місцевий осередок Асоціації приватних практиків лікарів-стоматологів, каже його голова Зіновій Дичек.

Ми написали листа італійській асоціації, що ми потребуємо такий спецтранспорт і процес пішов. Довго вони вибивали, проводили тендер і на початку квітня ми отримали машину, — розповідає Зіновій Дичек.

Вперше на передову, пригадує Ірина Онуфрак, поїхала наприкінці квітня. У тамтешніх воєнно-польових умовах за п’ять днів, підраховує лікарка, надала стоматологічну допомогу майже 70 бійцям.

Ми розуміємо, які там умови, яка питна вода. Наші хлопці не завжди мають можливість почистити зуби в тих польових, бойових умовах, — говорить Ірина Онуфрак.

Завдяки благодійникам у мобільний стоматкабінет вдалося придбати рентген-апарат, візіограф та ноутбук, розповідає лікарка. Перед наступною поїздкою, каже, автомобіль потрібно обладнати освітлення.

Є потреба і в стоматологічних матеріалах для пломбування кореневих каналів, для реставрацій, для пломб, потрібні й анестетики. Ти ж не можеш просто будь-як пломбувати. Якщо ми вже лікуємо, то маємо надавати кваліфіковану допомогу”, — каже Ірина Онуфрак.

З її слів, охочих отримати якісне стоматологічне обслуговування на передовій чимало. Минулої поїздки впродовж дня стоматологиня лікувала до 14 пацієнтів, а витрати на усі розхідні матеріали — компенсувала особисто.

Читайте: У Франківську доньки загиблого Героя разом з мамою виготовляють декоративні свічки для допомоги ЗСУ (ВІДЕО)

Ми медики, нам нічого не страшно. Хоч є хвилювання, але я б залишилася з хлопцями там на місці, якби в мене не було 19-річного сина. Адже наша допомога всім потрібна там”, — каже Ірина Онуфрак.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.