Люди

Як бойовий медик Руслан Кнігніцький з Івано-Франківщини рятує поранених бійців на “нулі”

Google+PinterestLinkedInTumblr

Бойовий медик 50 полку Національної гвардії України Руслан Кнігніцький зі села Підвисоке Снятинської громади, що на Івано-Франківщині, евакуйовував поранених бійців у Серебрянському лісі поблизу Кремінної Луганської області.

Про бої та порятунок побратимів під вогнем росіян він розповів кореспондентці Суспільного.

Кнігніцький

Хлопці розповідали: коли я забігав на позиції по пораненого, то біля мене вибухали міни. А я того не бачив. Коли обстрілювали, було дуже темно від того пороху, земля здіймалася догори. Я спитав: “Де поранений?” Мені вказали. Я одразу почав його витягувати, — ділиться спогадами Руслан Кнігніцький.

Чоловік вступив до лав Національної гвардії України на початку повномасштабного вторгнення росіян. До цього він ніколи не воював, тож пройшов бойовий шлях від солдата до лейтенанта.

15 серпня 2023 року Руслан Кнігніцький отримав нагороду від головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного — нагрудний знак “За збережене життя”.

Коли ми приїхали по пораненого на позицію, з’ясувалося, що снайпер йому влучив у нижню щелепу. Йому вже побратими надали допомогу, підв’язали. Поранений був у такому шоці, що ішов самотужки. Попри це ми його страхували. Бо на той момент працювали снайпери, і дуже було небезпечно”, — каже Руслан Кнігніцький.

Медик не рахував, скількох військовослужбовців йому вдалося витягнути з-під обстрілів, врятувавши життя. Але вдень було по два-три евакуаційні виходи.

Кнігніцький

Відтягнули поранених у більш-менш безпечне місце. Я по рації викликаю “корабель”, — так ми називали автомобіль, який приїжджає по пораненого. І поки той “корабель пливе”, ми оглядаємо рани”, — говорить Руслан Кнігніцький.

Він розповідає: на завдання завжди налаштовує себе і своїх побратимів оптимістично.

Руслан Кнігніцький говорить: тішиться, що потрапив до 50 полку Нацгвардії України, бо в будь-якій ситуації довіряє своїм командирам. Зараз він перебуває на ротації й лікує спину в місцевій лікарні. Чоловік каже, що травмував її, бо не шкодував власних сил на передовій. Пролікувавшись, планує повернутися до побратимів у зону бойових дій.

Читайте: «Усі будинки пошкоджені». Як Прикарпаття відновлює Давидів Брід на Херсонщині

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.