Люди Фото

Вивести дітей у світ. Як у Коломийському районі Карітас працює з молоддю з інвалідністю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Благодійна організація Карітас створює групи самодопомоги у районах. За останні чотири роки це осередки у Бурштині, Тисмениці, Калуші,  Богородчанах, Рожнятові, Отиніі.  Також  новостворені осередки вже працюють у у Верхнянській, Витвицькій та Більшівцівській тергромадах.

В осередках діти та молодь збираються на тренінги, майстер-класи, разом проводять дозвілля. ПРо це повідомляє прес-служба Карітасу у Франківську.

Наразі “Карітас” Франківська має на меті розбудовувати подібні осередки й у інших регіонах Західної України. Задля цього організували круглий стіл, де керівники груп самодопомоги, що діють у районах Івано-Франківської області, ділилися досвідом з керівниками Карітасу Коломиї та Карітасу Чернівецької єпархії. 

«Наш досвід показує, що завдяки групам самодопомоги діти та молодь з інвалідністю стають більш відкритими до людей, розвивають свої здібності та радіють спілкуванню з однолітками, – говорить координатор проекту Марія Халабарчук, – Здебільшого сім’ї, де є діти з інвалідністю, ведуть усамітнений спосіб життя, вони рідно виходять на вулицю, не беруть участь у житті громади. Тому ми вважаємо своїм обов’язком, так би мовити, вивести цих дітей у світ». 

Представники Карітасів зацікавлені роботою з дітьми та молоддю з інвалідністю і наголошують, що в цьому є необхідність.

«У Чернівцях Карітас лише недавно створений і тому є ще чимало невирішених питань, наприклад, щодо приміщення, однак ми бачимо велику потребу створювати такі осередки, – говорить директор Карітасу Чернівецької єпархії отець Василь Гасинець, – ми вже почали вивчати ситуацію на парафіях та в ОТГ і плануємо зустрічатися з людьми».

Осередок у Більшівцівській ОТГ є одним з новостворених. Група самодопомоги тут діє з серпня цього року, заняття відвідують 12 підопічних, віком від 7 до 32 років. 

«Часто батьки комплексують через те, що їхня дитина ніби не така, як усі і самі починають ізолювати дитину від інших, тримаючи її вдома, – говорить керівник групи самодопомоги Більшівцівської ОТГ отець Ярослав Клюса. – Ми пояснюємо батькам, що чим більше дитина спілкується з іншими дітьми, тим більше розвивається, стає рішучою. Ми це побачили на прикладі дітей, які відвідують нашу групу самодопомоги у Більшівцях».

 Після обговорення за круглим столом практичний психолог Лідія Англійчук провела майстер-клас з виготовлення картин з вовни. Подібні майстер-класи керівники груп зможуть проводити вже в себе на місцях у новостворених осередках. 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Круглий стіл відбувся в рамках проекту «Базовий проект розбудови самодопомоги для людей з вадами розвитку і для організації консультацій методом «Неповносправні, а також їхні батьки консультують неповносправних» в регіонах Коломиї та Чернівців в Західній Україні». Проект діє за фінансової підтримки Акція Людина та Карітасу Фульда (Німеччина). 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні