Люди

Винищувачі піднялися у небо. На Прикарпатті попрощалися з Героєм України (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Винищувачі та штурмовики піднялися у небо на Прикарпатті. Так льотчики прощалися зі своїм побратимом Олександром Кукурбою, який загинув, виконуючи бойове завдання на сході.

Ще за життя Олександр Кукурба був удостоєний звання Герой України. І назавжди залишиться 28-річним, пише Репортер з посиланням на ТСН.

На Прикарпатті попрощалися з Героєм України

Біля рідного будинку Олександра Кукурби у гірському селі Верхній Вербіж ніде яблуку впасти. Провести льотчика в останній путь прийшли сотні людей: рідні, односельці, з передової приїхали побратими. Могилу героя зсередини люди виклали квітами – за місцевою традицію, так вшановують дуже поважних людей.

Він був заступником командира ескадрильї і справжнім асом. Літав на штурмовому Су-25. Бій з рашистами прийняв у перші ж хвилини повномасштабного вторгення – намагався зупинити ворожі колони, що сунули на Херсон та Київ.

Сто бойових вильотів зробити – не просто так. Що таке штурмова авіація – в саме пекло летить літак. По ньому працює все, що може працювати: і ваші, і наші. Льотчики штурмової авіації – це всі герої. Тому що кожен політ може стати останнім, – розповів один з присутніх на похороні військових.

На рахунку Олександра Кукурби – понад 20 знищених ворожих танків, 50 різної бронетехніки та понад 300 рашистів.У свої 28 він став повним кавалером орденів Богдана Хмельницького і ще за життя – Героєм України. Востаннє піднявся у небо всоте.

Це був виліт, була підтримка наших хлопців, треба була підтримка з повітря. Він виконав завдання на відмінно… я не можу сказати, за яких обставин, але загинув. Він виконав завдання. Останній політ – він знищив орків, –розповів друг дитинства Владислав Бадьон.

Олександрові Кукурбі віддають останні військові почесті – на землі та у небі. За льотною традицією, над могилою Героя пролітають його побратими на винищувачах та штурмовиках. Так прощаються з пілотами, що назавжди пішли у небо.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні