Люди

Види ковроліну: який краще обрати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ковролін обирають за м’якість та гарний зовнішній вигляд, гарну звукоізоляцію та властивість зберігати тепло. Якщо ви вирішили купити килимове покриття, то маєте знати, що воно буває кількох видів. Дізнавшись про особливості кожного з них ви зможете підібрати варіант під ваші потреби.

Види ковроліну за типом ворсу

В залежності від того, з якого матеріалу виготовлено килимове покриття, воно буває натуральне або синтетичне. Кожний тип має свої переваги.

Натуральний

Натуральне покриття має мінімум 10% вовни. Ковролін може повністю складатися з неї, а може мати домішки інших матеріалів.

Натуральне килимове покриття відрізняється стійкістю до вологи та займання. А ще воно легко чиститься. Натуральний ковролін м’який і приємний, тому його рекомендовано стелити у житлових приміщеннях.

Коштує такий ковролін недешево. Нестійкий до вологи. Служить довго тільки тоді, коли за ним добре доглядають.

Синтетичний

Синтетичним ковроліном називають той, що виготовляється з нейлону, олефіну,

поліестеру, поліакрилу та інших штучних матеріалів. Він довго зберігає структуру та відтінок. Такий ковролін легко миється та швидко висихає. Коштує він дешевше та прослужить довше, ніж натуральний.

Синтетичне коврове покриття не таке приємне на дотик. Його краще обирати для приміщень, де проходить багато людей і підлога часто забруднюється.

Різновиди ковроліну за способом виготовлення

В залежності від технології виготовлення коврове покриття може бути голкопробивним, тканим, тафтінговим. Спосіб виготовлення впливає не тільки на зовнішній вигляд, але і на властивості ковроліну.

Тканий

Тканий ковролін виглядає як справжній килим. Як правило, він складається з 80% вовни та 20% нейлону. Ткане покриття не боїться вологи та має ортопедичні та антислизькі властивості. А ще він м’який і гарно вписується в домашній інтер’єр.

Цей ковролін дуже міцний та практичний, але і ціна його висока.

Голкопробивний

Голкопробивне килимове покриття нагадує повстяне. Коштує воно недорого, але прослужить довго. Голкопробивний ковролін часто обирають для театрів та офісних приміщень, студій звукозапису та кінотеатрів, бо він добре поглинає звук.

Тафтінговий

Тафтінговий ковролін жорсткіше, ніж інші види, бо його основа прошита ниткою та закріплена клеєм. Це покриття легко вкладати, бо воно добре прилягає до підлоги, не утворює складок. Тафтінговий ковролін відрізняється стійкістю до пошкоджень та вологи. Він не втрачає форму та яскравість кольору під час експлуатації, а коштує відносно недорого.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.