Безободкові оправи – цікавий аналог класичних окулярів, який сьогодні посідає перші місця у рейтингу за популярністю. Їх можна зустріти у чоловічих та жіночих лінійках модних аксесуарів в онлайн-магазині Luxoptica.ua. Що у них особливого? І кому підійде такий незвичайний аксесуар?
Особливості безободкових оправ
Цей аксесуар не схожий на традиційні окуляри, які часто звужують поле зору наявністю кордонів. У таких оправах користувач бачить добре не тільки прямо, а й бічним зором.
Цікаво знати! Безобідкові окуляри вперше з’явилися ще наприкінці позаминулого сторіччя. Лінзи були скляні, що наділяло товар великою вагою. Проте з огляду на досить важкі оправи того часу, повноцінні окуляри важили ще більше. Тому безоправні аксесуари були, навпаки, легшою версією.
Сьогодні окуляри без оправи використовуються найчастіше у офтальмології. Основою стають полімерні лінзи з діоптріями. Для іміджевих аксесуарів такий хід застосовується рідко, але є деякі бренди, які порадували користувачів подібними моделями.
Вироби без оправи випускають у різних формах та колірних рішеннях. Навіть моделі для активного способу життя та спорту можна знайти у такому виконанні. Через відсутність ободку, з яким часто «грають» творці, тут декор припадає на перемички і дужки. Їх нерідко виконують з: металу (у тому числі з позолотою), деревини, пластику, шкіри тощо. Найлегшим прийнято вважати титан, але зі зрозумілих причин ціна таких окулярів у рази вища.
Лінзи безоправних аксесуарів повинні мати антирефлексне або покриття антивідблиску, яке дозволить виключити відображення світлових променів.
Дуже важливо правильно доглядати безободкові оправи. Їм необхідний міцний чохол, що убереже виріб від механічної дії. Знімати окуляри краще неквапливо і обережно за дужки. Важливо стежити за станом гвинтиків, куди спрямоване основне навантаження. Згодом вони розхитуються і вимагають підкручування.
Переваги безободкових окулярів
Варто виділити основні плюси безоправних виробів:
- велика кількість моделей – окуляри виконуються в класичних та ультрамодних формах;
- аксесуари мають дуже низьку вагу, що робить їхнє тривале носіння комфортним;
- ефектний вид на обличчі – корекційні вироби виглядають акуратно та практично не помітно.
Безободкові окуляри універсальні і тому легко вплітаються в різні образи і стилі. Їх люблять люди різного віку та пристрастей в аксесуарах.
Є й деякі особливості, які можна зарахувати до мінусів виробів. Наприклад, людям із сильною короткозорістю чи астигматизмом безоправні окуляри не підійдуть. Їм найчастіше прописують товсте скло, якому важко триматися без обода – тільки на двох гвинтиках з боків. Для таких людей стануть найактуальнішими напівободкові вироби.
Кому підійдуть безободкові окуляри
Безободкові окуляри можуть підійти кожному. Сьогодні випускають їх у різних формах, тому їх можна підібрати, як і традиційні оправні, за формою обличчя. Важливо враховувати зручність посадки виробу (щоб не тиснуло, не терло) та його якість.
Comments are closed.