459 примірників книги “Щоб не було у 16 запізно”, яка розповідає про “традиційні сімейні цінності”, закуплять за державні кошти для бібліотек України.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook фемініст, спеціаліст з комунікацій Микола Ябченко, пише УП.
Книга Марини Ланге “Щоб не було у 16 запізно” потрапила у перелік з 689 найменувань видань, який погоджений трьома експертними радами та затверджений наказом Мінкульту.
У книзі зокрема розповідається про сексистське виховання хлопчиків і дівчаток.
Дівчинка мусить вміти піклуватися, надихати, бути цнотливою та умиротвореною. А хлопчик – цілеспрямованим, щедрим та аскетичним.
Авторка книги Марина Ланге стверджує, що “хлопчику щодня потрібно напрацьовувати чоловічі чесноти”, а дівчатка “вже народжуються з жіночими якостями”.
“Як так? Так працювала ж експертна рада! Навіть три. А можна якось впевнитися, що жодна гривня з моїх податків не піде на цей домострой?”, – обурюється Микола Ябченко.
За словами Ябченка, авторка цієї книги не має освіти психолога і педагога, але викладає психологію в ліцеї, а потім пише книгу, яка за кошти платників податків потрапляє в бібліотеки.
Раніше Марина Ланге презентувала книгу в Києві на традиційній виставці “Книжковий Арсенал”. Її сприйняли неоднозначно.
До теми:
Письменниця розповідала, що в особисті повідомлення стали приходити погрози. А онлайн магазин Yakaboo зняв книгу з продажу.
“Я за щасливу родину. Гармонійних та здорових хлопчиків та дівчаток та дорослих чоловіків та жінок, які знають себе, приносять добро цьому світу та вміють створювати міцні взаємо-збагачуючі стосунки. Це мої цінності. Я так живу кожен день. В молитві, здорових стосунках і в русі до мети. Я не буду нікого переконувати, хто вірить у ранній секс, в більше ніж дві статі або теорію Дарвіна”, – написала Марина на своїй сторінці у Facebook у відповідь на критику.
Закупівлею книг в бібліотеки займається Український інститут книги.
Всього до бібліотечних фондів цьогоріч планується надіслати 333 372 примірники.
Нещодавно Український інститут книги потрапив у скандал навколо коміксу “Принцеса + принцеса: довго і щасливо”. За державні гроші було придбано 1240 примірників книжки, яка розповідає про стосунки двох дівчат-принцес з натяками на лесбійську любов.
Депутати Луцької міськради, Одеської облради та християнські й культурні об’єднання Івано-Франківська вимагали вилучити цю книгу з українських бібліотек.
Comments are closed.