Відео Люди

Вівці, кози й алабаї. Як на Прикарпатті відновлюють вівчарство (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Вже восьмий рік родина Лучківих займається вівчарством на Прикарпатті. Їхня ферма розташована у Карпатах на Долинщині.

Про будні та незвичайні історії з життя розповів журналістам Суспільного власник ферми “Дубовий кут” Василь Лучків.

Зараз тут живе приблизно 300 овець та ягнят п’яти порід. Є і п’ять кіз, які запам’ятовують дорогу додому та ведуть отару на полонину. У горах вівці живуть у теплу пору. Зимувати отару женуть в село Новий Мізунь.

“Почали ми з романівський овець, карпатських овець. Потім подивились, хотіли збільшити молочність. Тому привезли кілька мериноландів. Вони великі та м’ясні. Подивилися, що нема молока, привезли лакона. Хочу вивести породу карпатську молочну, щоб вона давала більше молока”, – розповідає Василь Лучків.

Овець доять двічі на день – вранці та увечері. Щоб видоїти всю отару, потрібно приблизно дві години. За добу тварини можуть дати 60-150 літрів молока.

Останні три роки овець на цій фермі стережуть шість алабаїв. Собаки охороняють отару на полонині від диких звірів. Алабаї змалку живуть у хліві з вівцями. Так вони звикають один до одного. Власники ферми кажуть, що собаки між вівцями мають бути світлого кольору, щоб отара боялася вовків.

Сир з Дубового Кута. Як на овечій фермі на Долинщині роблять бринзу і рокфор (ФОТО)

“Були випадки, як на отару і собак нападали вовки. Одну собаку, Ляля є, дівчинка, порвали вовки. Ми зашили її. Десь місяць-півтора вовки знову нападали. Пси з ними билися десь години три. Але вовки не взяли ні одного пса. Собаки були трошки покусані, але після того вовки вже не приходять”, – розповів Василь Лучків.

Вівці, кози й алабаї. Як на Прикарпатті відновлюють вівчарство

Вже восьмий рік родина Лучківих займається вівчарством на Прикарпатті. Їхня ферма розташована у Карпатах на Долинщині. Про будні та незвичайні історії з життя розповів журналістам Суспільного власник ферми "Дубовий кут" Василь Лучків.

Posted by Суспільне Карпати on 2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.