Перша стаття у рубриці «Слідами старого Станиславова» вийшла 13 серпня 2013 року. До цієї справи було залучено багато людей: колекціонери надавали старі поштівки, фотографи робили зйомки у тих самих ракурсах, а ми з Михайлом Головатим писали статті.
Як ми розподіляли авторську працю? Головатий надавав історико-архітектурну довідку про той чи інший будинок, а я опрацьовував її у журналістському стилі, по можливості доповнюючи легендами. Потім пан Михайло вичитував текст, вносив свої корективи. Інколи доходило до запеклих суперечок, але компромісний варіант знаходили завжди. Спершу описували вулиці, а коли вони закінчились, перейшли до історій окремих будинків.
Рубрика швидко стала популярною. Статті з сайту «Репортера» активно розповсюджували у соцмережах. Вони збирали сотні вподобань і цікавих коментарів.
Спершу ми планували видати щонайменше 150 статей і філокартичний матеріал дозволяв це зробити. Однак у лютому цього року лікарі діагностували у Михайла Головатого невиліковну хворобу. Але він не впав у відчай, продовжував працювати і навіть підготував історичні довідки на кілька місяців наперед.
7 травня його не стало. Починаючи з цього, 132-го її випуску, прізвище Михайла Головатого буде в рамці. Вважаю, що поставленої мети ми досягнемо і читачі побачать статтю під номером 150.
Він так хотів.
Comments are closed.