Люди

“Вікно у світ”. “Тепле місто” підтримало освітній проект для незрячих

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Незалежні експерти весняної хвилі “Міських Ґрантів” підтримали 5 проектів. “Вікно у світ” від громадської організації жінок-інвалідів “Біла тростина” – один із них. Тематичний напрям проекту – прогресивна освіта.

Мета проекту “Вікно у світ” – навчити незрячих і слабозорих людей працювати на персональному комп’ютері за допомогою спеціального звукового програмного забезпечення. Таке навчання досить специфічне, адже воно займає значно більше часу, ніж звичні комп’ютерні курси, та потребує індивідуального підходу до кожного учасника, йдеться на сайті “Теплого міста”.

Загалом завдяки реалізації ініціативи комп’ютер освоїли 10 людей, які працювали у двох підгрупах, по 5 учасників у кожній. До проведення занять долучились три лектори та одна волонтерка, студентка 4 курсу факультету інформатики Прикарпатського університету.

Усі теоретичні та практичні заняття проходили на базі міської дитячої бібліотеки №4. Цікаво, що локацію надали інші переможці весняної хвилі – команда проекту “Віртуальна реальність у бібліотеці” Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система, – які вподобали ідею проекту “Вікно у світ” під час презентації переможців “Міських Ґрантів” та вирішили стати партнерами.

Коментар від координаторки проекту Марії Гогільчин:

– Що мотивувало Вас взятися за цей проект?

– Комп’ютер для незрячих та слабозорих людей на сьогодні є першим і необхідним помічником. Із  його допомогою вони можуть вільно отримувати інформацію, спілкуватися, ділитися досвідом, читати книги та пресу, писати тексти, здійснювати покупки через Інтернет-магазини, переглядати фільми, слухати музику та багато чого іншого, практично на рівні зі зрячими. От тільки для того, щоб незрячі та слабозорі люди могли освоїти комп’ютер, їм потрібне специфічне навчання за допомогою спеціального звукового програмного забезпечення. У нашому місті та області до цього часу не було місць, де вони могли б навчатися комп’ютерній грамоті, саме тому я завжди мріяла про створення такого центру або хоча б курсів для людей із вадами зору.

– Яким, на Вашу думку, є головний позитивний результат проекту?  

Завдяки втіленню проекту “Вікно у світ” ми змогли не тільки провести навчання незрячих і слабозорих людей, а й отримали у користування укомплектований комп’ютер із відповідними звуковими програмами та додатковою технікою, необхідною для роботи. Це дало нам змогу продовжувати навчання і надалі, навіть по завершенні проекту. Також завдяки цій ініціативі Івано-Франківська міська дитяча бібліотека – філія № 4 стала доступнішою для людей з інвалідністю по зору. Тепер там на трьох комп’ютерах встановлено спеціальне звукове програмне забезпечення, а обізнані працівники бібліотеки можуть у разі необхідності допомагати незрячим і слабозорим відвідувачам.

Довідка:

У вересні 2015 року платформа «Тепле Місто» заснувала програму «Міські Ґранти» з метою активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації і середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілення практичних проектів, що покращують якість життя у місті, та залучення громади міста до активної участі у процесах розвитку Івано-Франківська.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.