Люди

Військовий Андрій Насада з Калущини, який втратив ноги, отримає протези та відновлення зору в США

Google+PinterestLinkedInTumblr

Після того, як десантника 80 окремої десантно-штурмової бригади поставили на біонічні протези й він знову вчиться ходити, волонтери та медики взялися за відновлення його зору.

Андрій Насада з села Негівці Калуського району на війні втратив обидві ноги, відтак благодійний фонд “Revived Soldiers Ukraine” взявся за його протезування у США. Медики та реабілітологи працювали в Орландо півтора місяця, щоб військовий знову навчився ходити. Завдяки меценатам вдалося сплатили за 2 біонічні протези $50,000, пишуть Вікна.

Через поранення Андрій не тільки втратив ноги, але й втратив зір: одним оком бачить тільки на 40%, іншого — нема.

Як повідомила голова фонду “Revived Soldiers Ukraine” Ірина Ващук Дісіпіо, волонтери звернулися до лікаря Мирона Левицького, який має декілька клінік з лікування зору. Медик радо погодився допомогти й прооперував врятоване око Андрію, поліпшивши зір до 90%. Також пан Мирон погодився допомогти з протезуванням другого ока. І тут стався шок, — пише волонтерка:

При операції виявили великий шмат резини в оці, який власне і вибив око Андрію при підриві машини! Питання: що робили в Мечнікова (Дніпропетровська обласна лікарня імені Мечникова. — Авт.) і Київському військовому шпиталі? Як шмат резини був в голові у військового 9 місяців?

Як зазначає Ірина Ващук Дісіпіо, шок і в самих лікарів, які оперували, бо попередньо подумали що там кістка заважає поставити протез ока.

Крім операції на очах, медики провели часткову пластику обличчя, прибрали глибокі шрами.

Також приберуть чорний порох, який зайшов глибоко під шкіру обличчя.

Як відомо, з 2014 року боєць служив у легендарній 80 десантно-штурмовій бригаді. З початком повномасштабної війни доєднався знову до своєї бригади й поїхав на Херсонщину як аеророзвідник. Після п’яти місяців служби, під час виїзду на бойове завдання, підірвався на протитанковій міні. Отримав травматичну ампутацію обох ніг вище колін, втратив 3 пальці правої руки, втратив одне око і частково зір на іншому оці.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.