Міська дитяча лікарня у Словʼянську пережила важки часи. Під час сепаратистської смути її коридорами бігали озброєні бойовики, а потім у головний корпус навіть влучив артилерійський снаряд. Після визволення міста пролом у стіні заробили, втім перед медиками постали нові проблеми.
З грудня місяця почались відключення електроенергії. Коли у житловій пʼятиповерхівці зникає світло – це терпимо. У лікарні ж, знеструмлення – питання життя і смерті. У першу чергу, воно стосується реанімаційного відділення, де пацієнти у прямому сенсі «прикуті» до складної апаратури, яка без перебільшення рятує їм життя.
У Словʼянській дитячій лікарні на крайній випадок існував старенький дизель-генератор, але він зламався. Коштів на новій не було. Допомога прийшла, звідки не очікували. Офіцери групи координації цивільно-військового співробітництва довідались про проблему та почали діяти.
«Головна наша задача – робота з місцевим населенням, – зазначив керівник групи полковник Олександр Житник. – Основну увагу ми звертаємо на заклади, де є діти. Довідавшись про проблему із знеструмленням словʼянської лікарні, ми звернулись до волонтерів. Вони одразу відгукнулись».
Киянин Олег, який попросив не вказувати його прізвище, купив японський дизель-генератор та відіслав на Донбас. Група ЦВС отримала вантаж та з рук у руки передала керівництву лікарні.
«Є такий латинський вираз Dictum factum, – каже головний лікар Валерій Світличний. – У перекладі воно значить – «сказано – зроблено». Наші військові у черговий раз довели, що їхні слова не розходяться зі справами. Вони пообіцяли і зробили! Тепер хворі, що перебувають на штучній вентиляції легень перебувають у безпеці».
Comments are closed.