Франківський літератор Любомир Стринаглюк, один із підписантів звернень до міського голови Івано-Франківська, з приводу окультизму та магії на майбутньому фестивалі «Свято ковалів» окремо висловив свою думаку з цього приводу. Він порівняв символи, які мали б викувати ковалі, зі знаками влади нечистих духів.
Про це Стринаглюк написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
“Вперше за поважну і славну історію чудового «Свята ковалів» концепція цьогорічного ювілейного дійства викликала таку активну реакцію у церковних і, загалом, християнських колах. Всі конфесії і близько 15 громадських організацій висловили своє занепокоєння запланованим спорудженням 6-ти метрової вежі з магічними символами, які гармонійно замінять цифри на циферблатах трьох 2-метрових годинників. Саме такий задум письменниці Наталії Щерби мали зреалізувати ковалі впродовж 6-7 травня.
Ідея спорудити грандіозну вежу в центрі Івано-Франківська виникла на основі 6-ти томника «Часодії», серії книг, написаних в жанрі підліткової фантастики. Головна героїня 12-річна Василина Огнєва несподівано дізнається, що її рідний батько, якого вона ніколи не бачила, потужний маг у світі часової магії.
Назва «Часодії»- це, свого роду, гра слів – «чародії», бо ворожіннями, магічними ритуалами та символами, а також деякими персонажами з окультизму ці книжки буквально кишать. Сила мага у романах «Часодії» пропорційна до його вміння керувати Часом. Власне маги і є, на думку Наталії Щерби, володарями часу, тому й гаслом книг є: «Час на нашому боці». Постійні читачі романів «Часодії», думаю, вже бачили, а може й отримали в подарунок незвичайний шкіряний браслет «Time is on our side – Час на нашому боці». В інтерв’ю Щерба говорить: «в циклі «Часодії» головне питання – що таке Час, чи може Час бути магією». Я так наполегливо підкреслюю цю магічну спрямованість творчості письменниці, бо чимало людей, як я помітив у деяких коментах під публікаціями про скандал довкола «Часодійної вежі» геть не розуміють, чим насправді є магія, що означає магічний світогляд і до чого призводить захоплення окультизмом, які пропагує у свої творах письменниця. Друзі, нікому не бажаю опинитися в ролі жертви магічних маніпуляцій, демонічних атак і, борони Боже, одержимості бісами.
Саме такою є недитяча, нефентезійна, проте жорстока і дуже сумна реальність, що її переживають сьогодні дуже багато людей, котрі нав’язали за допомогою магії контакти зі світом демонів і таким чином внесли прокляття і дух смерті в своє життя.
До теми:Зважати й не заважати: як ковалі та релігійники у Франківську намагались домовитись
Це не жарти! Це не мистецькі витребеньки, як думають деякі автори публікацій! Це величезна біда для тих нещасних. Невипадково ж іспит сумління застерігає: злих книжок не читати. Чимало захисників Щерби часто називає її творчість казкою і, відповідно, щиро обурюються: чого це церковники воюють з казками. Насправді ж, в романах «Часодії» є лише окремі казкові елементи, однак немає характерного для казок контрасного групування дійових осіб, немає обов’язкового для казок досягнення героєм мети, немає перемоги добра над злом, але є боротьба білої і чорної магії (оманливе протистояння, бо магія – безколірна), є пропаганда цинізму і підлості, обману й підступності, шпигування і жорстокості у підлітків. Саме риси притаманні героям попереднього циклу романів Щерби «Бути відьмою», де авторка детально описала перетворення молодої 22-річної дівчини Тетяни у відьму, яку магічного ремесла навчає чортик Льоша. До-речі, нечисть, описана в романах «Бути відьмою» (2008), «Відьмин хрест» (2010) і «Вільна відьма» (2011) представлена в цілком позитивному світлі. Мабуть, саме тому Щербу нагородили премією з промовистою назвою «На мітлі до зірок!» (2010). В реальності бути відьмою – означає укласти угоду, пакт з сатаною, яка передбачає відречення від хрещення і продаж душі в замін за славу, владу і багатсво. Чи є сьогодні такі люди? Є! Нещасні… вже й не соромляться і відкрито себе називають відьмами, спадковими відьмами, жрицями… Але чим може загрожувати івано-франківчанам спорудження «Часодійної вежі», що це за інквізиція в 21 столітті, повернення у середньовіччя, – обурюються адвокати Щерби? Магічні символи, які мали б викувати ковалі – це знаки влади нечистих духів, так само як комуністичні символи – знаки влади «імперії зла», СРСР. Саме тому проводимо зараз декомунізацію. Тому вживання їх у громадській споруді – це відкривання каналу для проникнення у місто демонів. На думку Наталії Щерби у «Часодійній вежі» має оселитися дух часу, тобто Хронос, відомий міфологічний пожирач своїх дітей. Бог Хронос, як відомо, використав серп, щоб оскопити свого батька Урана (за іншою версією – убити). Кастрація в міфологічному сенсі означає, що Уран (Οὐρανός – «небо»), уособлення неба, більше вже не міг виконувати свої функції, і був дискваліфікований, скинутий з небесного трону. Таким чином боги на чолі з Зевсом здобули безсмертя. Що означає «поселення» духа у вежу, котру під час святкування Дня міста, в день св. Юрія Змієборця планується розпочати споруджувати в осерді Івано-Франківська, Бастіоні?» – обурюється Стринаглюк.
Любомир Стринаглюк каже, що є підстави вважати це є ритуалом посвяти Івано-Франківська духові смерті, котрий мають провести під гаслом: «Час (магія) на нашому боці». І саме тому християнські церкви забили в набат, а не для того, щоб дискредитувати «Свято ковалів» і його організаторів.
Впливати на творчі вияви ковалів, каже письменник, ніхто не збирається, як і спалювати на багатті книжки Щерби та її саму.
Comments are closed.