Люди

Ветерани футбольного клубу «Прикарпаття» зіграли в турнірі у прифронтовій Авдіївці (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ветерани футбольного клубу “Прикарпаття” з Івано-Франківська у неділю 25 березня повернулися з поїздки в Авдіївку. Туди вони привезли допомогу, а також взяли участь у футбольному турнірі.

Спершу планували просто зіграти один товариський матч між ветеранами ФК «Прикарпаття» та командою 95 окремої десантно-штурмової бригади на полі місцевого стадіону «Коксохім». Але сніг та мороз внесли свої корективи. Тому вирішили провести міні-турнір у спортзалі місцевого ПТУ, пише “Репортер”.

У турнірі  взяли участь чотири команди — дві ветеранських від «Прикарпаття», збірна 95 ОДШБ і юнацька команда місцевої ДЮСШ. В результаті перемогла перша прикарпатська, друга стала другою, а третє й четверте місце розділили десантники та юні футболісти Авдіївки, в яких в активі було по одній перемозі.

«Приємно відзначити, що задумане нам вдалося, — каже один з ініціаторів поїздки в Авдіївку, ветеран ФК «Прикарпаття» Олег Руденський. — Це був не просто турнір. Ми ще привезли допомогу для вояків — і для 95 ОДШБ, і для добровольців із «Сапсану» та «Госпітальєрів». Продукти, побутова техніка, дизель-генератор, бензопили…  Хочу висловити подяку всім, хто долучився і допоміг — насамперед міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу, голові облради Олександру Сичу та заступнику голови ОДА Ярославу Паранюку».

Авдіївка, яку майже щодня обстрілюють із тимчасового окупованих території, натомість своїм життям. Хоча війна, звісно, внесла свої корективи. Багато мешканців залишили місто ще у 2014 році, коли воно перебувало під контролем проросійських бойовиків. Українська армія звільнила Авдіївку в липні 2014 року.

Один із найвідоміших муралів на Донеччині. Намалював його австралійський художник Гвідо Ван Хелтен. Мурал присвячений місцевій вчительці української мови та літератури — Марині Марченко.

Поряд із лінією розмежування працює місцевий коксохімічний комбінат, який фактично забезпечує роботою жителів Авдіївки та найближчих населених пунктів. У місті у звичному режимі працюють магазини, дошкільні й навчальні заклади. Але на вулицях майже безлюдно. Курсує громадський транспорт, в основному автобуси. Трамвайна лінія, що простяглась від Донецька до коксохімічного комбінату та проходить через усе місто, — зруйнована. Є і багато зруйнованих будинків.

Коли автобус із командою ветеранів ФК «Прикарпаття» вже перебував на  останньому  блок-пості в Авдіївці, з боку проросійських найманців почався артилерійський обстріл саме тієї території, де пройшов футбольний турнір…

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.