Газета Люди

Василь Яковишин став “людиною тижня” за версією “Репортера” (ОНОВЛЕНО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає небайдужого мешканця Івано-Франківської громади Василя Яковишина.

Він власноруч почистив стадіон Чукалівки від сміття після недавнього фестивалю Zahid Berry Fest, пише Репортер.

Ягідний фестиваль відбувся у Чукалівка ще 13-14 серпня. Організатори фесту – Асоціація «Ягідництво України», громадська спілка «Інноваційне фермерство та кооперація» і фермерське господарство «Беррі Прикарпаття». Тут можна було купити продукцію місцевих фермерів, послухати концерт і потанцювати на дискотеці. Також ставили рекорди: спекли найдовший торт з ягід і виклали найбільшу карту України з полуниці, ожини та лохини. Втім, як це у нас часто буває, святкували й гуляли, а прибрати після себе забули.

Мешканець Чукалівки Василь Яковишин навіть не був на фестивалі, просто бачив гори сміття у своєму селі й читав обговорення у соцмережах. Пройшов тиждень, а прибирати ніхто не поспішав. Тож Василь вирішив взяти справу в свої руки.

«З кожним днем сміття розліталось ще далі. Сьогодні вийшов на пробіжку і жахнувся від побаченого, вирішив щось змінити. Машина, причеп, декілька пар рукавиць, сміттєві пакети, трохи часу і бажання щось змінювати та любов до рідної землі», – написав чоловік у соцмережі Instagram.

За його словами, прибирання не організувала ні влада, ні підприємці, які торгували на фестивалі. Тож він купив сміттєві мішки, рукавиці, скористався вихідним днем (23 серпня) і прибрав усе, що зміг. Загалом зібрав 116 пакетів зі сміттям, які залишив на узбіччі. Потім написав про це в мережі – щоб мотивувати людей.

Хлопчик, за якого хвилювалась вся Україна – людина тижня за версією “Репортера” (ФОТО, ВІДЕО)

«Я просто бачив, що цього ніхто більше не зробить, люди будуть перекладати це одне на одного і так все залишиться, – каже чоловік. – З кожним днем ставало все плачевніше, собаки роздирали пакети, а сміття розносилося по стадіону. Після прибирання я зробив пост в Instagram, мені односельчанин одразу відписав, що домовився за «КамАЗ». Сьогодні зранку (24 серпня) він уже все забрав і тепер там чисто».

З міського бюджету на проведення двох заходів – ягідного фестивалю «Zahid Bеrry Fest» і «Хліб та Сир Фест» виділили 199 тис грн. Кошти пішли на звуко-технічне забезпечення. А про прибирання якось ніхто й не подумав.

Добре, що є ті, кому не все одно. Погано, що їх таких поки що небагато.

PS. За додатковою інформацією, Асоціація «Ягідництво України» і ГО «Інноваційне фермерство та кооперація» відповідали виключно за організацію Національного конгресу “Ягідництво та кооперація”, який проходив 13 серпня в Івано-Франківську. До організації фестивалю у Чукалівці ці об’єднання не мали стосунку.  Редакція вибачається за фактичну помилку в матеріалі.
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні