Люди

В ПНУ створять науково-дослідний центр для вивчення кави

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Обсмажувальник Тарас Бойчук  з Coffee Lab Roasters підписав угоду з кафедрою хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для створення науково-дослідного центру для вивчення кави.

Про це керівник проекту Тарас Бойчук повідомив в інтерв’ю Blackfield Coffee. Навіщо це компанії і що саме вона збирається досліджувати?

“Ми вже певний час проводимо співпрацю з кафедрої хімії Прикарпатського університету, але тепер формалізували її угодою. Це означає, що ми досліджуємо каву на базі лабораторії університету і потужностей нашої компанії Coffee Lab Roasters, – говорить Тарас Бойчук. – Ми як бізнес маємо потребу створити інновацію в галузі кави. Відтак її можна запатентувати, створити необхідне обладнання – і мати конкурентну перевагу на світовому ринку. У свою чергу, R&D-центр дасть змогу науковцям застосувати свої знання для потреб кавових бізнесів і створити продукт”.

Бойчук каже, є кілька ключових напрямків дослідження. Це альтернативні методи обсмажування кавового зерна, технології екстракції та хімічний аналіз кави на безпечність. А також, вирощування кави в несприятливих умовах:

“Це ті напрямки, де в нас вже були певні напрацювання; це не вичерпний список, а те, з чого вирішили почати. Наразі ми проводимо перші дослідження, першими результатами зможемо поділитися найближчим часом”.

Планують обладнати кавовий R&D-центр з сучасними хімічною, фізичною та біологічною лабораторіями. Науковці, студенти та люди з кавової індустрії зможуть проводити у центрі дослідження за актуальними запитами бізнесів. У результаті створюватимуть продукти і технології, конкурентні на світовому ринку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.