Люди

У Вигоді пройде фестиваль різноманіття “Вулик культур”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 19 жовтня, у селищі Вигода відбудеться фестиваль різноманіття «Вулик культур». На ньому виступатимуть як місцеві гурти, так і гості здалеку.

Фестиваль розпочнеться о 14:00 на площі біля з’єднання річок Свічі та Мізунки, повідомляє пресслужба ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”.

Родзинкою свята буде виступ грецького фольклорного ансамблю пісні й танцю «Сартанські самоцвіти», який приїде з Маріуполя Донецької області. Ансамбль заснований у місті Сартані Донецької області ще у 1935 році, а потім відновив своє існування після довгої перерви у 1967 році. У 1982 році ансамблю було надано звання “народного”. У 2002 році учасники ансамблю стали дипломатами Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна».

У репертуарі артистів старовинні мелодії, народні пісні і танці, а також сучасні твори румейських поетів та музикантів. Крім гастролей Україною, ансамбль не раз виступав у Греції, на Кіпрі, у Грузії. У Вигоді «Сартанські самоцвіти» виконають грецькі пісні й танці, а також три пісні українською мовою.

Представити культуру словацьких національних меншин в Україні приїдуть артисти і з Закарпатської області села Кам’яниця.

На фестивалі глядачі зможуть побачити танці й пісні народів світу від студентів франківського медуніверситету з Туреччини, Марокко, Нігерії та Індії. Крім того, виступатимуть місцеві гурти, які покажуть творчість етнічних меншин краю: народний аматорський хор «Прикарпатські самоцвіти» з Вигоди, ансамбль танцю «Перла» суботньо-недільної школи при римо-католицькій парафії, ансамбль народної музики «Карпатські музики», народний лемківський ансамбль «Відгомін Бескидів» з Долини.

День завершиться рок-концертом від франківського гурту «КораЛЛі» і дискотекою.

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.