Для одних планшети, інтерактивні дошки та сучасні спортивні майданчики, тимчасом як інші мріють просто про звичайну їдальню.
На Прикаратті в Тисменицькому районі відразу шість шкіл позбавлені такої, здавалося б, елементарної зручності.
У Липівській школі навчаються діти з трьох сусідніх сіл, але власної їдальні навчальний заклад не має. Поки чекали, коли її побудують, тимчасово облаштували для обідів приміщення бібліотеки. Відтоді минуло вже двадцять років, йдеться в сюжеті Подробности-ТВ.
“Змушені харчувати в кілька перерв тому що бажаючих крім пільгових категорій є багато учні 5 11 класів харчуються”, – говорить Василь Вінтоняк, директор Липівської школи.
Кілька оладків, варене яйце і какао – один з варіантів учнівського обіду. Запропонувати повноцінне харчування, кажуть кухарі – не дозволяє ні обладнання, ні розмір приміщення.
“Хочеться чогось гаряченького поїсти… суп, а там такого немає”, – розповідає Станіслава Мельник, учениця 6 класу.
Торік у шкільній їдальні на підлозі залили стяжку – гроші на це виділила сільрада. Щоб завершити роботи – не вистачає ще близько мільйона. У районному відділі освіти запевняють – з райбюджету цього року можуть виділити щонайбільше 60 тисяч.
“Для того щоб зробити треба мати кошти, кошти відділ освіти як такі свої немає. Липівську їдальню ми подаємо відколи я з десятого року”, – розповідає Світлана Шарабуряк, начальник відділу освіти Тисменицької РДА.
У Тисменицькому районі, крім Липівської школи, власної їдальні не мають ще 5 навчальних закладів.
“Пятнадцять років немає в селі взагалі столової, комусь кажеш – сміються, кажуть може на ремонті, ні взагалі немає столової як такої, діти реально голодують”, – розповідає Василь Леканов, житель села Узин.
А от у школі в селі Слобідка торік звели дитячий та спортивний майданчики, відремонтували туалети й фасад.
“Виділили один мільйон грошей тому що у нас роблять спортивний майданчик зі штучним покриттям так само минулого року на Петра ми відкривали дитячий майданчик”, – розповідає Лідія Мельник, в. о. директора школи в селі Слобідка.
“Чому така диспропорція? – Це були кошти не відділу освіти і навіть не районного бюджету, фінасуються через державний бюджет”.
Тим часом у поліції повідомили, що проти начальника райвідділу освіти відкрили кримінальне провадження за розтрату та привласнення бюджетних коштів.
Comments are closed.