Люди Світ Фото

У Татрах громадські гірські рятувальники Прикарпаття навчаються пошуку та порятунку туристів (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
З 18 по 22 лютого прикарпатські громадські гірські рятувальники разом із колегами із Львівщини, а також рятувальниками з Польщі, Чехії та Словаччини, проходять навчання у Високих Татрах. Навчання відбуваються в рамках проєкту “Розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників”, що фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом.

Рятувальники обмінюються інформацією та досвідом при пошуково-рятувальних операціях у гірській місцевості взимку,  проходять теоретичні так і практичні завдання, пише “Репортер” з посиланням на Гірський рятувальний центр.

Перший день навчань був присвячений опрацюванню теоретичних знань щодо пошуково-рятувальних робіт при сходженні лавин. Наступного дня учасники навчань вирушили у скітур-подорож в мальовничу ділянку Словацьких Татр – Велику Студену Долину. Тут відбулися відпрацювання навичок по роботі з біпером, перевірка снігового покрову на лавинну безпеку тощо. А в кінці – шалений фрірайд засніженими схилами.

Проєкт Розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом (International Visegrad Fund). Лідер проєкту – львівська ГО «Асоціація гірських провідників “Ровінь”. Партнери проєкту: ГО «Гірський рятувальний центр» Івано-Франківська, гірська добровільна пошуково-рятувальна служба  Група Криніцка (Польща), гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина)  та гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори).

Термін реалізації проєкту: жовтень 2019 – вересень 2020.

Метою проєкту є розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників, створеної в рамках проекту, підтриманого Вишеградським фондом у 2018 році, для сталого діалогу та ефективної співпраці між гірськими рятувальниками (державними та громадськими), які працюють в транскордонному гірському регіоні Словаччини, України, Польщі та Чеської Республіки.

Проєктом передбачено організацію спільних навчань і тренінгів в кожній із залучених країн. Це дозволить розробити спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створить механізми обміну інформацією (попередження аварій, реагування, допомога).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.