Люди

У прикарпатських медзакладах облаштують кімнати для відпочинку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У 16-х закладах охорони здоров’я Прикарпаття створять кімнати відпочинку для медиків, які борються із COVID-19.

На облаштування кожної із них витратять 60 тисяч гривень. Про це у студії Суспільного повідомила голова ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк.

Серед медзакладів, у яких реалізуватимуть проєкт, вісім лікарень, вісім станцій і підстанцій швидкої допомоги. Загалом, кімнати відпочинку створять у двох лікарнях Івано-Франківська (міська клінічна лікарня № 1 та обласний фтизіопульмонологічний центр), а також у медичних установах Долини, Рожнятова, Надвірної, Коломиї, Калуша та Яремча.

“Ми на початку визначили декілька критеріїв. Два основні – це була належність медичної установи до опорних закладів, таких, у яких лікуються хворі з коронавірусною інфекцією. І також ми дивилися на статистику по кожному району Івано-Франківської області. Де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, ті лікарні у першу чергу входили у перелік”, – каже Євгенія Бардяк.

Для кімнат у медзакладах закуплять необхідні для комфортного перепочинку речі: меблі, холодильники і мікрохвильові, телевізори, кавомашини, кварцові лампи. Наразі тривають тендерні процедури.

“Ця кімната є вкрай необхідною. Кожен заклад, особливо люди, які працюють у таких складних умовах (а зараз медики працюють в тяжких умовах), мають мати якусь кімнату, куточок відпочинку, куди можна просто прийти після кількох годин роботи. Відпочити, попити чаю, сісти на диван м’який і подивитися телевізор, ну, і “відключитися” від тієї буденності, від тієї роботи, від тих скарг пацієнтів”, – каже заступниця головного лікаря КНП “Долинська багатопрофільна лікарня” Ольга Ільчишин.

Також у межах проєкту планують надавати медикам безкоштовні психологічні консультації, аби вони могли подолати наслідки вигорання, перевантаження і стресів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.