Люди

У Львові встановили протез 9-річному прикарпатцю, який втратив ногу через рак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Львівські медики виготовити та встановили протез 9-річному хлопчику. У Михайла із Івано-Франківщини два роки тому діагностували агресивну форму раку — остеосаркому.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова, пише Суспільне.

протез
9-річний Михайло із Прикарпаття після протезування у Львові

Михайлу було 7 років, коли у нього діагностували остеосаркому. Пухлина вразила стегнову кістку на лівій нозі. В Івано-Франківській дитячій обласній клінічній лікарні хлопчику провели перші шість курсів хіміотерапії.

Хлопчик важко переносив терапію, а пухлина на неї не реагувала. Тож хвороба і далі прогресувала. Єдиний шанс на порятунок дитини — ампутація всієї ураженої остеосаркомою кінцівки, – мовиться у повідомленні.

Операція із ампутації ноги тривала чотири години. А вже за кілька днів Михайлик, за підтримки фізичного терапевта та за допомогою милиць, зробив свої перші кроки. Хлопчика після ампутації мучили фантомні болі у нозі, якої вже не було. Проте Михайлик мав бажання ходити і паралельно продовжував приймати хіміотерапію.

протез
9-річний Михайло із Прикарпаття разом із фізичним терапевтом Максимом Тибінкою

Михайлик дуже хотів робити все як інші дітки — бігати, стрибати, знову ходити до школи. Він самотужки навчився їздити на велосипеді без однієї ноги. На милицях прислуговував на церковній службі. І навіть приміряв на себе професію рятувальника — провів один день із івано-франківськими ДСНСниками, – розповідають у медзакладі.

За півтори роки після ампутації у майстерні протезування Першого медоб’єднання Львова хлопчику виготовили та встановили протез. Нині Михайлик опановує ходьбу на ньому.

В нього немає страху до падіння. І через це ми за два тижні досягли максимального результату, на який я сподівався лише за 4 тижні після протезування, – каже фізичний терапевт хлопчика Максим Тибінка.

Михайлик мріє бути здоровим та ходити до школи без милиць.

Читайте: У Франківську під час музичного перформансу протестувати 5G

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.