Відео Люди Фото

У Коломиї пройшов перший всеукраїнський фестиваль «Покутські витоки» (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Коломиї відбувся перший відкритий всеукраїнський фестиваль народного хореографічного мистецтва «Покутські витоки». До писанкового міста завітало близько тисячі учасників, щоб презентувати танці  та народні костюми свого регіону, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на сюжет НТК.

232384045

Також у рамках фестивалю продемонстрували, як зав’язували хустки у ХІХстолітті. Численні гості, які взяли участь у фестивалі, показали свої колоритні костюми та мистецтво народного танцю.

Повний зал був доказом того, що українська культура є неймовірно насиченою та захоплюючою, і ми повинні підтримувати  надалі та ще більше розвиватися в цьому руслі.

На фестивалі вишикувалася ціла черга до майстра Богдана Петричука з Косівщини. Вже понад десять років він колекціонує вбрання та головні убори жінок-покутянок кін. ХІХ- поч. ХХ ст.

232378257-640x425

«Ці всі речі з моєї колекції і я показую, як зав’язували голови наші жінки у кінці ХІХ століття, – розповідає колекціонер національного гуцульського одягу Богдан Петричук. – Речі збираю понад десять років. Чим більшою ставала моя колекція, тим більший став мій інтерес до цього колекціонування».

DSC_1833-e1458054942502-640x964

Зав’язувати жіночі хустки по-старовинному пан Богдан навчився, вивчаючи старі світлини і спілкуючись зі старожилами. Як він розповідає, існує з десяток способів зав’язати хустину, все залежить від соціального статусу дівчини або жінки.

DSC_1829-e1458054959757-640x964

Також на фестиваль завітав заступник гендиректора з науково-фондової роботи музею ім. Гончара Юрій Мельничук, який добре знається на традиціях одягу жінок Центральної України:

«Івано-Франківщина, зокрема Покуття, якщо порівнювати з цілою Україною, то це, мабуть, такий найбільш цікавий і благодатний край, який підтримує традиції, багатий на різноманітні шви й технології в одязі, ткацтво, аксесуари».

DSC_1832-e1458054920129-640x964

Результати своєї роботи знавці презентували на сцені Народного дому, влаштувавши народне дефіле. З цього, власне, й розпочався перший всеукраїнський фестиваль «Покутські витоки».

232382433-640x425

Цьогоріч його приурочили пам’яті хореографа Ярослава Чуперчука. Саме у березні відзначають 105 річницю від його дня народження.

«Основна мета фестивалю – популяризувати український танець та український стрій, – розповідає організатор фестивалю Мирослава Воротняк. –  Нагадати, що наша Коломия славиться не тільки Музеєм писанки, але й  людьми, які бережуть свої традиції».

232383429-640x425

Цього року на фестиваль «Покутські витоки» приїхало  близько тисячі учасників –  це 20 колективів з п’яти областей України – Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Закарпатської та Чернівецької.

Запросили на дійство й поважних гостей, які стали членами експертної ради. Але учасників не оцінювали, як на традиційних конкурсах, а лише давали свої поради та настанови.

Наступного року, як висловлюють сподівання організатори, фестиваль можливо стане вже міжнародним.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.