Люди

У Калуші на Алеї Слави французький режисер знімає сцену для свого фільму (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вшанування пам’яті полеглих захисників на Алеї Слави у Калуші зворушила французького режисера.

Історії українських людей, яким довелося покинути свій дім через війну, вразили режисерів французької кінокомпанії «Primitif Studios». Одну зі сцен фільму, який вони створюють, саме зараз знімають у Калуській громаді, повідомили у міській раді.

У Калуші на Алеї Слави французький режисер знімає сцену для свого фільму (ВІДЕО)

Раніше студія випустила короткометражний фільм «Доля», який презентували в українському павільйоні Каннського кінофестивалю-2022. Зараз триває робота над повнометражним фільмом на цю тематику. Для зйомок проїхали усю Європу: Німеччину, Австрію, Угорщину, Румунію і Україну.

Обираючи локації для знімання фільму, режисер Слоні Соу потрапив на калуську Алею Героїв.

Режисера сильно зворушило, як калушани вшановують своїх полеглих воїнів.

Консультації для організації знімального процесу від Калуського управління культури та місцевої “Ритуальної служби” тривали майже два місяці.

Ми шукали локації по всій Європі і Україні. Саме в Калуші вперше потрапив на кладовище, де були загиблі українські герої, це дуже зворушило. Уперше побачив, як тут люди вшановують своїх полеглих героїв, і захотів сюди повернутися для знімання фільму, — розповідає режисер фільму Слоні Соу.

Для зйомок фільму долучили і людей, які самі змушені були тікати від війни. Аліса Головко і її 9-річна донька Кіра переїхали у Францію під час війни з Донецька. Повернулися в Україну для знімання фільму. Кіра зізнається, що складно виконувати сцени, де треба плакати чи кричати. Однак, акторська робота їй до снаги.

Режисер Соні Слоу

Під час війни ми переїхали у Францію, у маленьке містечко Сомюр. Ми познайомились із режисером, який шукав маму і доньку, щоб знімати короткометражний фільм про українців. Ми погодилися. Коли задумали знімати продовження історії, то теж до нас звернулися, розповідає Аліса Головко. — Історія фільму не зовсім перегукується із моєю власною, але для мене це важливо, щоб показати світові, що відбувається насправді в Україні.

Фільм планують виготовити навесні наступного року. Сподіваються, що він стане відомим і буде представлений на кінофестивалях із тим, щоб наголосити, наскільки важким є український шлях до своїх джерел через варварську війну.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.