В Івано-Франківську завершився дослідницький візит кураторів і координаторів фестивалю “Сеанс Міського Сканування». У місті перебували понад 20 експертів із 7 країн. Власне фестиваль платформа «Тепле Місто» проведе в Івано-Франківську 12-20 серпня.
Після ознайомлення із містом, спілкування з колегами і місцевими мешканцями куратори фестивалю презентували свої тематики та підходи, а дехто й локації (загалом їх буде 11).
“У нас усіх є запитання, які ставимо собі в місті щодня, і наші куратори хотіли б пошукати відповіді на них спільно з франківцями. На фестивалі ми не кажемо: це правильно, а це — ні, – каже Олександр Шевченко, співорганізатор фесту. – Ми ставимо питання — і хочемо залучити до процесу широку аудиторію. «Сканування» (тобто фестиваль) не про те, щоб приходити і дивитись. Ми хотіли б, щоб це були не лише розмови, а щоб наша взаємодія закінчилась конкретними результатами, втіленими в реальних речах”.
Хоча захід реалізовується в рамках програми «Урбаністика», проте, як наголошують його організатори, це міждисциплінарний майданчик — не лише для урбаністів й архітекторів, а для широкого кола учасників. Куратори репрезентують різні фахові сфери: антропологія, візуальне мистецтво, урбаністика, архітектура, фотографія, музика і т.д. До своїх команд теж запрошують учасників незалежно від віку, досвіду, професій.
“Наша головна мета під час фестивалю і тема, якою ми цікавимось, — віднайти нове значення архітектури, як для професійної спільноти, так і для загалу, – розповідає архітектор із Харкова Богдан Волинський. – Сьогодні дуже важко визначити, де є зона відповідальності архітекторів, а де — інших професіоналів. Під час ознайомлення з Івано-Франківськом ми виокремили тему ринків. Ринок — один із міських феноменів, до якого люди сформували певне ставлення, але нам здається, що в цих місць є потенціал бути переосмисленими і отримати нове життя”.
Open-call на фестиваль стартує 1 червня. Зголоситись можна буде через фейсбук-сторінку «Сканування» і сайт фестивалю, який запустять незабаром.
Планується, що фестиваль буде щорічним: місту, як і людині, потрібні систематичні обстеження — профілактика і за потреби лікування. Фестиваль є проектом платформи «Тепле Місто», проводиться за підтримки проекту DREAMactions (створений CANactions та WNISEF для сприяння реалізації практичних міських проектів на території України), Фонду ім. Гайнріха Бьолля та громадського ресторану Urban Space 100.
Фото: Анастасія Куберт, «Тепле Місто»
Comments are closed.