Пропозиції від мешканців, громадських активістів, юридичних організацій і профільних департаментів приймають до 1 вересня. Далі проведуть слухання.
Чинний генплан міста затверджений ще 2001 року. І за словами в.о. директора Департаменту архітектури Ореста Кошика, актуальність цього генплану вже втрачена. Місто намагалося коригувати генплан, але в березні цього року міська рада прийняла рішення про внесення змін до генплану Франківська.
У новому проекті обіцяють врахувати й інфраструктурний розвиток міста. Адже нині у Франківську проживає 254 тис мешканців, а на майбутнє прогнозують збільшення до 300 тис.
Проект нового генплану розглядатимуть на комісії виконкому, потім пропозиції передадуть підряднику. Обіцяють враховувати всі думки фахівців.І до 1 грудня проектант має представити вже проект нового генплану. Ще 2-2,5 місяця проходитимуть громадські слухання, на яких громадськість може подати пропозиції до нового плану. А вже в кінці лютого – на початку березня проведуть консультативне опитування серед мешканців – такий собі місцевий рефендум із ухвалення нового генплану. Далі його має затвердити сесія. У березні-квітні його мали б ухвалити.
“Вперше у Франківську громада зможе підтримати чи не підтримати генплан. Але якщо його все ж підтримають, щороку зміни вносити не будемо, – говорить Марцінків. – З цим буде жорстко – щоб припинити хаотичну забудову, потрібно прийняти новий генплан, якого чітко всі будуть дотримуватися. Якщо громада на слуханнях не підтримає, будемо доопрацьовувати і дослухатися до громади”.
Мер додає що основну увагу звертатимуть на мости, місця під парки і сквери, яких не вистачає.
“Мінімум по одній такій зоні може бути в кожному селі, – додає мер. – Також потрібні спортивні комплекси і спортзали, дитячі садочки і школи. Якщо промзони переводити на будівництво, там потрібно обов’язково передбачити садочки і школи. Ще дорожня інфраструктура – кільця”.
Своє бачення щодо головного містобудівного документу можна подати, заповнивши заяву і надавши її до 1 вересня до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради. Заповнені анкети приймають на електроннку genplanif@gmail.com чи в друкованому варіанті за адресою: вул. Незалежності, 9 (канцелярія).
Ознайомитися з Генеральним планом Івано-Франківська, що корегується, можна за посиланням.
Зміни до генплану Франківська розробить Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” імені Ю.М. Білоконя за 903 800, 26 грн.
Comments are closed.