Люди

У Франківську внутрішньо переміщених жінок вчили справлятися з травмами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську стартували дводенні тренінги «Стійкість під час війни» для ВПО від 30 років.

Їх організували у рамках програми «Єднання заради дії», яка впроваджується IREX в Україні.

Протягом 17 та 18 травня 15 учасниць з-поміж внутрішньо переміщених осіб отримали навички та знання, які допоможуть легше пережити травматичний досвід, навчилися розуміти й регулювати свій емоційний стан та краще розуміти оточуючих людей.

Існують практики, які допомагають підтримати себе та своїх близьких, у складних ситуаціях, зокрема щодо переживання новин, відчуттям тривоги, втрати або розлуки з близькою людиною, або відчуттям безнадії, коли знову потрібно починати все спочатку на новому місці. Саме опануванню ним був присвячений тренінг.

Наше ментальне здоров’я потребує постійного відновлення та підтримки, – каже регіональна представниця програми Христина Шовкопляс, – тому саме такі тренінги допомагають отримати успішні кейси для самовідновлення, а також грунтовну базу задля того, щоб самому надалі організовувати групи самопідтримки. Учасниці були дуже активні та відкриті. Особливо позитивно відреагували на практичні вправи. Впевнена, що кожна з них надалі ділитиметься отриманими знаннями і обов’язково приєднається до наших наступних тренінгів в межах програми.

Всі учасниці – з різним досвідом та переживаннями, але тренінг націлений  саме на допомогу тим, хто зазнав вимушеного переміщення, на собі відчули окупацію, бойові дії, або втратили близьку людину.

Щоб запобігти більш глибоких травматичних розладів, цим людям необхідно навчитися стабілізувати свій фізичний та психологічний стан та дуже важливо щоб внутрішньо переміщені особи не відчували ізоляцію на новому місці, а якомога швидше інтегрувалися в життя громади та планували своє подальше життя. Для цього потрібно вміти знаходити власні внутрішні ресурси.

Учасниці навчилися розрізняти емоції, відчуття та почуття, ділилися причинами виникнення негативних переживань та емоцій.

Потім разом з кваліфікованими тренерками вчилися їх вгамовувати. Зокрема, жінок познайомили  з різними практичними  вправами, які допомагають опановувати свої емоції, особливо такі, як страх, гнів, тривожність. Це вправи «Заземлення», «Дерево», «Метелик», «Лімбічне дихання» тощо. Виконуючи їх, можна буквально за декілька хвилин покращити свій стан.

Після цих двох днів тренінгу я стала зовсім іншою, я отримала знання як володіти своїми емоціями, що з ними робити. Мені дуже сподобався цей тренінг. Матеріал цікавий, змістовний, важливо, що були практичні вправи. Я обов’язково використаю цей досвід на практиці. Зі страхом своїм я ще попрацюю, але після цього тренінгу, я тепер точно знаю як це робити, – поділилася учасниця Світлана.

По закінченні тренінгу учасниці отримали сертифікати, що свідчать про отримання ними певних знань та практичних навичок. Після цього вони зможуть створювати власні групи психологічної самопідтримки та спробувати себе в ролі тренерів. Це не буде професійною роботою психолога, а лише проведення зустрічей групами по 5-7 осіб. На них можна поділитися з іншими досвідом, отриманим на тренінгу, показати вправи на заспокоєння, а також просто спілкування або спільна творчість. Команда IREX наддасть тренеркам менторську, методологічну підтримку та роздаткові матеріали.

«Єднання заради дії» – це дворічна програма, яка має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам  в Україні навчитися цінним навичкам вирішення конфліктів та адвокації задля зменшення їх вразливості  та підвищення згуртованості громад. Програма працює з наступними віковими категоріями з-поміж ВПО –  це діти від 6 до 18 років та дорослі від 30 років.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.