У середу, 1 жовтня, у музеї Визвольних змагань Прикарпатського краю відкрили виставку присвячену легіону Українських Січових Стрільців.
Це вже друга виставка з серії, яку започаткували Музеї Визвольних змагань разом з приватним колекціонером Михайлом Коцабою та громадською ініціативою «Поранені SOS».
«В перших же боях легіон проявив себе, незважаючи на погане командування та погане озброєння, – розповідає організатор виставки, директор музею, історик Ярослав Коретчук. – Виявив мужність у боях в Карпатах, і австрійські генерали та офіцери поміж собою почали називати його «залізним». І зараз «Залізний легіон» – це своєрідна аналогія із сьогоденням, коли ми бачимо, що наші вояки добровольці воюють, проявляють стійкість та подвиги. Незважаючи на те, що держава закриває очі на їхню підтримку».
До експозиції увійшли агітки, преса, фото, оголошення тощо. Серед найцікавіших експонатів – рукопис збору коштів на потреби легіону Українських Січових Стрільців, де є перелік прізвищ німецькою мовою і фінансовий вклад кожного, хто долучився, адже протягом першого часу легіон не був на балансі збройних сил, тому й не фінансувався з бюджету.
Ще один з найцікавіших експонатів – оригінальна зброя вояків легіону – шабля вояка кінної сотні, а також уніформа вояка легіону УСС та копія прапора.
«В сутність прапора закладено глибокий зміст української соборності, – каже Ярослав Коретчук. – Прапор завезли у 1917 році, бо до того австрійська влада не давала легіону права на особисту атрибутику. На прапорі УСС зображено архангела Михаїла з мечем і щитом, на якому міститься символ Галичини – лев, який стоїть на задніх лапах».
Частину експонатів з колекції Михайла Коцаби виставлять на аукціон в групі «Поранені SOS». Виручені кошти перекажуть на допомогу пораненим.
Comments are closed.