Люди

У Франківську відкрили анотаційні дошки Андрію Барилюку та Вадиму Кутовому (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську відкрили дві анотаційні дошки загиблим Героям Андрію Барилюку та Вадиму Кутовому. Дошки встановили та освятили на фасаді ліцею №25, де навчалися захисники. До заходу долучилися рідні, близькі та побратими оборонців. Про це повідомляють у пресслужбі міського голови.

У Франківську відкрили анотаційні дошки Андрію Барилюку та Вадиму Кутовому (ФОТО)

Мати Андрія Барилюка Віра Дідух розповідає, змалечку захисник мав характер бешкетника. Утім був надзвичайно справедливим та чесним. В юні роки був членом «Пласту», звідти і перейняв свій патріотизм і любов до України. Коли почалася повномасштабна війна, добровільно зголосився стати на захист країни і вже на початку березня 2022 пішов до військкомату.

Він сказав, що я іду на війну туди, тому що не хочу, щоби вони сюди прийшли. Це були його такі слова. Так і пішов добровольцем. Він був дуже доброю людиною. Міг послухати будь-кого, що би не сказали, міг допомогти в будь-який час, – розповідає Віра Дідух.

Якщо для матері син був добрим та ласкавим, то побратими згадують Андрія Барилюка як хороброго та спритного кулеметника.

Він завжди ішов у бій з єдиною метою – прикрити й допомогти побратимам на полі бою та ліквідувати чим більше ворогів.

Такої хороброї людини і такого хороброго воїна я просто в своєму житті не бачив. Коли було шикування перед виходом на нуль командир питав: «Є добровольці?». Андрій завжди казав: «Я» і виходив. Мене просто це вражало, розумієте? Він завжди повертався. Живий і неушкоджений. Він був кулеметником. Якщо звичайний стрілець мав 4 магазини по 30 патронів, то він мав 8 магазинів по 45. Хоч сам був маленького зросту, – розповідає побратим Андрія Барилюка Олег Торконяк.

Дружина Вадима Кутового Олена – бойова медикиня добровольчого батальйону «Донбас-Україна». З майбутнім чоловіком Олена познайомилась на Херсонському полігоні. А вже у листопаді 2016 року пара обвінчалась на фронті. Продовжували удвох пліч-о-пліч захищати країну, чекаючи на появу доньки Анастасії. Тепер вже семирічна Настя, яка дуже схожа на батька, прийшла на відкриття анотаційної дошки у пам’ять про батька-Героя.

Старший солдат Вадим Кутовий загинув 9 березня 2023 року, прикривши власним тілом побратимів.

Вона дуже схожа, копія нашого тата. Ця дитина бачила бої, будучи в животику. Вадим був справжнім борцем за Україну, патріотом, допомагав всім, чим міг. Служив з 2012 року. Все своє життя він присвятив військовій службі. Побратими розповідали, що Вадим просто ліг і накрив хлопців своїм тілом, – розповідає дружина загиблого Героя Вадима Кутового Олена Кутова.

Читайте також: 

Вони загинули за Україну. Старший солдат Вадим Кутовий

Стараємось на тиждень відкривати мінімум дві анотаційні дошки. Тому що є запит суспільства, є запит рідних. І дякуємо за розуміння нашим навчальним закладам, де постійно відбуваються такі заходи, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Але дуже б хотілося, щоби цих дошок було поменше, щоб наші хлопці були живі і здорові, і поверталися з війни. Але ми повинні гідно вшанувати їхню пам’ять – і не тільки анотаційними дошками, а й книгами, і різними фільмами і відповідними заходами пам’яті, і уроками пам’яті. Тому ми далі продовжуємо програму «Івано-Франківськ – місто Героїв». Бо справді Івано-Франківськ – це місто, яке породило сотні й тисячі Героїв в Україні, які боронять нашу державу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.