Культура Люди

У Франківську відбулася прем’єра фільму, який зняли школярі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 28 листопада, в Університеті Короля Данила відбулася прем`єра художнього короткометражного фільму «Школа» та показ телесюжету, який розповідає про школярів-волонтерів.

Короткометражку «Школа» й телесюжет зняли учні ліцеїв Івано-Франківська в рамках проєкту з творчої освіти для підлітків «Жовтий Автобус».

фільму

Робота тривала лише сім днів, протягом яких школярі прослухали майстер-класи з основних професій кіноіндустрії та майстерклас «Основи телесюжету». Далі юні кінематографісти працювали над своїм фільмом в ролі сценаристів, режисерів, операторів, звукорежисерів, акторів та гримерів. Паралельно інші школярі – журналісти – відзняли телесюжет, тему якого обрали самі.

«Жовтий Автобус» – це всеукраїнська система онлайн-навчання з творчих дисциплін, яка включає мобільні майстер-класи, творчі конкурси, дитячі виставки, кінопокази та фестивалі.

фільму

Перед показами виступали школярі, які працювали над фільмом і телесюжетом, а також команда майстрів із «Жовтого Автобуса».

Ми працюємо з 2016 року. Почалось все з того, що ми поїхали на схід України, і там діти виявилися спраглими до такого контенту, – каже Яна Южаніна, виконавча директорка «Жовтого автобуса». – Ми побували у Маріїнці, Красногорівці, Авдіївці, Маріуполі. Почали з кіно, а вже потім з’явилася журналістика. У нас є багато нагород дитячих фільмів з міжнародних кінофестивалів. На заході України ми вперше. І для нас – гордість працювати з цими дітьми, гордість бути тут, в Івано-Франківську».

фільму

Сюжет фільму учні створили за чотири дні.

Ініціатор і керівник проєкту Ярослав Пілунський, який зараз на фронті, записав для них відеозвернення та привітав із закінченням проєкту.

Знаєте, що найбільше потрібно для перемоги? Єдність, – каже Ярослав у відеозверненні. – Цього потребує суспільство, яке втомлюється від постійного очікування, цього потребує військо, яке чинить опір. І нам потрібно знати, що ми єдиний народ, від півночі до півдня, від заходу до сходу. Ви своєю роботою зробили нашу країну  трішки міцнішою.

Також під час заходу відбулася 25 загальноміська звітно-виборна учнівська конференція, на якій члени учнівського самоврядування затвердили свого нового голову.

Читайте: Євген Глібовицький: Основним капіталом міста є безпека, і вона в Івано-Франківську присутня більше, ніж в інших містах України

Авторка: Ангеліна Каратник

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.