Люди Розваги Фото

У Франківську презентували виставку, що спонукає (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 15 червня, у фортечній галереї «Бастіон», відомий франківський тележурналіст та фотохудожник – Володимир Гарматюк, презентував виставку репортажних фотографій.

Фотографією він зайнявся з чотири роки тому. Каже, просто любить спостерігати за людьми, ловити якісь цікаві моменти. На виставці представлено 35 світлин, знятих автором у різних містах та країнах.

«Пізніше, коли переглядаю зняте, то бачу в тому якийсь сюжет, іноді одразу, – говорить Гарматюк. – Наприклад, світлина з чоловіком на драбині біля хреста – знайшов у польському селі. Така біблійна асоціація – хрест, чоловік, драбина. Насправді, він його мив. Але напис на хресті: «Врятуй мою душу». Чи він лізе рятувати свою душу, чи готує хрест для когось? Роботи я не називаю, аби кожен бачив щось своє».

Лейтмотивом виставки стали слова Яна Твардовського. Якось Володимиру Гарматюку доводилося перекладати з польської титри для одного документального фільму і там були слова: «Поспішайте любити людей! Вони швидко відходять і після них залишаються капці й мовчазний телефон».

«Ми бігаємо за чимось незначним, а щось важливе від нас тікає. І всі ці люди на фотографіях, напевно, бігають, ганяються за чимось неважливим і пропускають важливі речі, – розповідає фотограф. – Це свого роду самонаказ: люди – зупиніться, схаменіться, переосмисліть себе. Подумайте, може є щось важливе біля вас, чого ви не бачите».

Монтувати фотовиставку та відібрати світлини для неї, Володимиру Гарматюку допомагала фотограф Жанна Хрущова. Автор каже, що часто радився з нею.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.