Люди

У Франківську презентували вірші 70 поетів, написаних у перший місяць війни (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кожен з цих рядків зароджувався під гул сирен. В Івано-Франківську презентували книгу «Поезія без укриття». До антології увійшли вірші 70 українських поетів, ледь не з усіх куточків України. Кожен твір – це відображення особистих переживань у перші місяці війни.

За словами упорядниці книги Наталії Гармазій, починався проєкт як регіональний, і несподівано набув всеукраїнського масштабу, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Миттєво до нас долучилися письменники з різних регіонів України, – говорить Наталія Гармазій. – Оскільки географічний поділ у березні не мапи, а ворожі кулі – ми дуже швидко об’єдналися і стали разом працювати над книгою. Поезії «Без укриття» – є хронікою народного протистояння, спротиву. І ця антологія представляє поетичні фіксації першого місяця повномасштабної війни. У книзі не має жодного вірша, який написаний після березня 2022 року.

Читайте також: «Об’єднані любов’ю». Як особливі франківці до перемоги долучаються (ФОТО)

Створювати книгу про війну поміж сирен та вибухів, виявилося неабияким ризиком, каже дизайнерка антології Ірена Яніцька, адже, достеменно, ніхто не знав чи вдасться її взагалі видати.

Попри все, книга таки з`явилася, а її 500 примірників вже розійшлися країною. Найближчим часом її мають презентувати у Кракові.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні