Люди Світ Фото

У Франківську презентували шикарний фоліант про життя міста у Першу світову (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 21 жовтня, в Івано-Франківську відбулася презентація книги «Велика війна у маленькому місті». Подивитися на унікальне видання в рубіновому залі кінотеатру «Люм’єр» зібралися понад 100 людей.

velyka10

Нова книга — шикарний альбом, куди увійшло більше двохсот поштівок та фотографій з приватних колекцій. Видання вражає якісною поліграфією та дизайном.

velyka11

По суті це справжня фотоісторія Станиславова часів Першої світової війни. Вона ще й супроводжується детальними коментарями.

velyka12

Автори-упорядники – краєзнавець Іван Бондарев і колекціонери Олег Гречаник та Володимир Шулепін.

velyka03

«Читачі довідаються, як наше місто пережило найжахливішу війну людства, — каже Бондарев. — На світлинах видно які були вулиці, які квартали зникли з нашого чудового міста, які військові частини тут базувалися та навіть як зготувати суп, який їли вояки австро-угорської армії, та ще багато чого».

velyka01

«У книзі ми зібрали рідкісні фото Станіславова за часів Першої світової війни, — говорить Володимир Шулепін. — Вони показують, яким місто було до війни і як воно перетворилося в руїни».

velyka02

Олег Гречаник відзначив унікальний факт. Робота над «Великою війною у маленькому місті» об’єднала колекціонерів, а зазвичай ці люди навпаки конкурують між собою. До слова, в його колекції — понад тисячу світлин старого Станиславова.

velyka09

«У книзі на фотографіях всі люди без посмішок, — підмічає Гречаник. — людина, яка фотографувалася чи в салоні, чи перед самим боєм, не знала, що її чекає завтра. Вона могла загинути на полі бою. Більшість з тих людей, зображених на групових знімках, можливо, не пережила цю війну».

velyka05

Книга вийшла у новому івано-франківському видавництві «Мантикора» за фінансової підтримки бізнесмена Віктора Вінтоняка. Її можна було придбати тут же за 400 грн.

velyka08

Модератором презентації був письменник Володимир Єшкілєв, який написав післямову до альбому. Як нагадав Єшкілєв, нині у світі вже не залишилося жодного свідка подій Першої світової. Єдиними свідоцтвами тепер залишаються тільки документи тих часів. Тож фотографії та поштівки, зібрані упорядниками в цьому виданні, є справжніми артефактами того часу.

Гості могли побачити оригінали стародавніх поштівок.

velyka07

Науковець та військовий реконструктор Андрій Чемеринський продемонстрував уніформу 58 австрійського піхотного полку імені ерцгерцога Людвіга Сальватора, який дислокувався в Станиславові.

velyka04

Справжнім десертом став найдавнішого відео Станиславова часів Першої світової війни, а саме 1917 року. Його в німецьких інтернет-архівах знайшов молодий краєзнавець Сергій Петрицький.

velyka06

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.