Люди Світ

У Франківську презентували фільм і книгу про владику Павла Василика (Фото, Відео)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську, в театрі кіно «Люм’єр», відбулась урочиста презентація книги й художньо-документального фільму під одною назвою — «Незламний воїн Христовий». Це розповідь про життя та боротьбу єпископа УГКЦ владика Павла Василика (у підпіллі мав псевдо «Вуйцьо»). Цьогоріч, 8 серпня, йому мало б виповнитися 90 років. Єпископ-ординарій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ помер 12 грудня 2004 року.

pavlo-vasylyk_07

Книга вийшла з ініціативи архієпископа і митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина, він же став її рецензентом. Фільм зініціював і підтримав фінансово внучатий племінник владики Павла, відомий на Прикарпатті лікар Степан Долик.

Відео: Владика Павло Василик про ув’язнення та переслідування

 

pavlo-vasylyk_06

«Коли ми почали працювати над книгою, над фільмом, то побачили, наскільки це була сильна особистість, мужня людина, — сказала на презентації Вікторія Плахта, голова обласної організації спілки журналістів і керівник робочою групи. — Йому не раз доводилося протягом доби долати пішки й по 40 км, інколи забуваючи про обід чи вечерю, що треба десь переночувати, бо були такі часи, що доводилося працювати переважно вночі».

pavlo-vasylyk_03

На фото: Роман Василик, брат владики Павла, засновник кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв

Про духовну силу владики Павла говорили всі, хто виступав, — і Володимир Війтишин, і Степан Долик, і Роман Василик, брат покійного єпископа. Фільм і книга — хороше тому свідчення, пам’ять і приклад для наступних поколінь.

pavlo-vasylyk_02

Над фільмом працювали: режисер Наталя Димніч, оператор і монтажер Павло Гаврилюк, звукорежисер і диктор, отець Ігор Тузик. Дизайн і верстку книги робив Ігор Зварич.

pavlo-vasylyk_01

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні